Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nyugdíjbiztosításom van már...

Nyugdíjbiztosításom van már évek óta az Alfa Biztosítónál, de az összeg nem annyi mint amennyit betettem. A biztosító elérhetetlen. Erre azt olvasom ma, hogy közel 100 milliós bírságot szabott ki a nemzeti bank. Mit tehetek ez ügyben?

Figyelt kérdés

Van remény, hogy a Buda-Cashez hasonlóan visszakapjam a pénzemet? Kinél kell jelezni. Akinek jogos kárigénye van ilyen normál Alfa biztosításánál, annak már űrlap is rendelkezésre áll. Mi van a nyugdíj megtakarítással rendelkező "balfékekkel" mint én? Mi hogy kapjuk vissza az Alfa Biztosító által ellopott pénzt?


Perelni kell?



szept. 17. 17:58
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Cikk: [link]
szept. 17. 17:58
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem ertem. 100 milla az semmi, irja a cikk is hogy ez nem veszelyeztet semmit.


Gondolom a szokasos befektetési egyseg alapu lehuzos nyugdijbiztid van, ezeknel altalaban elso 2 ev befizeteseit lenyelik, es majd bonusz formajaban visszakapod 10 ev mulva. Ezert nem annyi van mint amennyit beraktal. A szivás nem ez, hanem a brutális vagyonkezelési dijak.

szept. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Nincs semmiféle ellopott pénz. Valószínűleg aláírtad a szerződésben hogy a befektetési egységben tárolt pénzed tőkekockázatnak van kitéve és/vagy elfogadod azokat a költségeket amik vélhetően elvitték a hozamodat + a befizetett tőkéd egy részét. Ők így jogi oldalról be vannak védve.
szept. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok lehet, naiv voltam és akinél kötöttem ezt, az nem mondta el ilyen érthetően mint ti, hogy a költség viszi a tőkét is. Az MNB-határozatban amugy benne van, hogy a nem megfelelő tájékoztatás miatt is ment a bírság, ez nem lehet jogalap? A nyugdíjbiztosításra külön kitér az Alfa csoportnál. Ez legalizált rablás, akkor is.
szept. 17. 19:08
 5/16 anonim ***** válasza:
0%
Teljesen mindegy mennyi bírságot szabnak ki rájuk, azt nem az ügyfelek vagyonából fizetik.
szept. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Bennfentes ismerős mondta, hogy akiknek vagyonbiztosításuk van, azoknak ürlap is lesz amin kártérítést nyujthatnak be. De mi lesz akiknek a nyugdíj megtakarításukat vette el az Alfa biztosító, most akkor kilépjek és legalább a pénz negyede meg lenne? Vagy várjak, hátha amikor ügyészségi szakaszban lesz az ügy, meg f.a. fázisban lesz, akkor felszámoló biztos kiosztja a dolgokat. Azt mondta ismerős, hogy feje tetején áll az egész Alfa Biztosító, és fellebbeznek az MNB-nél csak ő nem a nyugdíj részlegen van, így nem lát rá a nyugdíj részlegre. A vezetőket Zatykót vagy kit hónapok ota nem lehet előkaparni. Mindig "külföldön" tartózkodik. Ezt jol megszívtam ezt tudom. Megint behúzott valami szélhámos cég.
szept. 17. 21:20
 7/16 anonim ***** válasza:
24%
Te most trollkodsz, vagy szimplán buta vagy?
szept. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
42%
Micsoda agymenést idenyomtál… semmi értelme. Annyira vakon vagy, annyira sehol, hogy szinte lehetetlen meghatározni a kezdőpontot, ahonnan kiindulva el lehet magyarázni neked hogy mi van. :D
szept. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%
Ööööö itt valami nagyon félrement nálad,3 évente vizsgálja az MNB a biztosítókat. Úgy látom akkor most ilyen 100 millákra lehet számítani. 3 évvel ezelőtt kb ilyen 70-75 milliós bírságokat osztogatott. Semmid nincs veszélyben, nézted egyáltalán a biztosító beszámolóját? Ne vicceljünk már, 100 millió az semmi egy ilyen cégnél. Az hogy te sz@r biztosítást kötöttél az a te bajod, illetve hogy nem olvastad el megfelelően a szerződési feltételeket, alapból nyugdíjbiztosítást minimum 10 évre kötünk, minden korábbi megszüntetés bukást jelent. A vagyonos ismerősöd pedig gondolom a cikk második bekezdésében taglaltak miatt mondta, amit, felajánlják, hogy akik jogtalannak érzik a kárrendezésüket, azok benyújthatnak egy ilyen igényt. A vezetők többsége pedig általában külföldön tartózkodik, a legtöbb magyarországi biztosító multi, az anyavállalatok EU szerte vannak, ahova bizony a vezetőknek menni kell, végtelen sok esemény van, amire hivatalosak, valamint nekik is vannak kint vezetőik, akiknek ők közvetlen direct riportjaik.
szept. 17. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%

Vedd figyelembe, hogy az Alfa egyik tulajdonosa az Állam. A bírság nyilván egyik zsebből a másikba trükk, miközben láthatatlanuk leolvad belőle egy nagy darab.

A nyugdíjbiztosításod meg nézd meg, hogy milyen pórtfólióban van. Nyilvánvaló, hogy mozog az árfolyam le és fel. De ha van még időd a lejáratig, akkor told át részvénybe az egészet. Meg fog térülni.

tegnapelőtt 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!