Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Nyugdíjbiztosítást biztosítóná...

Nyugdíjbiztosítást biztosítónál vagy banknál érdemes inkább kötni?

Figyelt kérdés

Van meglévő életbiztosítás alapú megtakarításom az Allianznál, viszont a bankszámlám a K&H-nál vezetem ami egyben bank és biztosító is.

Mindenhol mások a feltételek, előnyök és hátárnyok is, ezzel tisztában vagyok, de hol érdemesebb inkább nyugdíjbiztosítást kötni?

Esteleg jó vagy rossz tapasztalat?

Köszi



máj. 25. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Leginkabb sehol, egy TBSZ szamla penzugyileg tudatosabb dontes lenne.
máj. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ott érdemes ahol jobb ajánlatot kapsz, de ehhze jól át kell tanulmányozni az ajánlatot, feltételeket, stb.
máj. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nyugdíjbiztosítást nem annyira érdemes kötni, mert a költségterhelés ledarálja nem csak a 20%os állami visszatérítést de az egész reálhozamodat is nyugdíjig.


Ahogy írták: TBSZ-en saját kezedbe veszed a sorsodat.

máj. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 krwkco ***** válasza:
Vagy inkább NYESZ-R. Ha már szóba jön a nyugdíj célú takarékosság és az adóvisszatérítés.
máj. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy biztosításhoz egy biztosítós ért jobban vagy egy banki ügyintéző?
máj. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Olyan vanki ugyintezo ert hozza aki kapott oktatast belole, esetleg meg alkusz is.
máj. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sem érdemes, sajnos én is beleugrottam pár éve, de óriási lehúzásnak tűnik egyelőre.
máj. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az Allianz nyugdíjbiztosításának jobbak a TKM feltételei mint a K&H-nak.

Szóval Allianz.És hosszú távon a költségszerkezet a legfontosabb tényező.Akkár milliós nagyságrendű eltérések is lehetnek miatta hosszú távon.



Azért tudom,mrt volt szerencsém összehasonlítani.

jún. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amit pedig itt ajánlanak még neked,a tbsz meg a nyesz is csak annak érdemes belevágni aki ért az eszközalapokhoz,és imád naponta tőzsdézni,aki ezekhez nem ért,nagyon nem ajánlom,mert bukta lehet belőle.
jún. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!