Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Mit tehetünk ha a biztosító...

Mit tehetünk ha a biztosító elhúzza a kártérítési ügyintézést?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lassan két hónapja volt egy kisebb balesetünk. Szemből belénk jöttek.

Bejelentéstől számítva majdnem három hétbe telt mire kijött a kárszakértő,akkor ő mondta,h fel rakja roncsbörzére egy hétig lesz ott és után küldenek egy árajánlatot.

Eltelt azóta egy hónap és csak annyit tudtunk meg ,h Gtk-ra vették.

A múlthéten érdeklődésünkre azt mondták még liciten van az autó,egy hét múlva tudnak mondani valamit.

Tegnapi érdeklődésemre azt mondták, valóban egy hétig szokott fent lenni börzén,ők sem értik hol akadhatott el az ügy,megpróbálják megsürgetni.

Ma újra hívtam őket mennyire sikerült a "sürgetés" ,az volt a válasz,h valami teknikai hiba történt és ezért kéthetes licitre írták ki még a múlt héten,ami épp a jövőhéten csütörtökön fog lejárni...tegnap erről szó nem volt... ahányszor hívom őket annyi félét mondanak.

Mit lehet tenni? Van valami szabályozás erre,h meddig húzhatják el az ügyintézést? Valami határidő, amihez tartaniuk kellene magukat?

Már lassan két hónapja történt a dolog, károkozó elismerte a felelősségét, és mégis csak addig jutottunk,h a kárfelmérés megtörtént....

Köszi ha tudtok válaszolni.



febr. 8. 18:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Utána néznék, hogy milyen jogi kötelezettségeik vannak határidőkre vonatkozóan. Az autóbiztosító általában elég mocsok állatfajta. Azt is alaposan le kell majd ellenőrizni, mindent megfizet-e, ami jár.
febr. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Hát pont ezt nem tudom,hogy honnan tudhatnám meg.Nem tudom merre induljak el..
febr. 9. 15:02

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!