Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elköltözzek ilyen helyzetben,...

Elköltözzek ilyen helyzetben, vagy maradjak a szüleimnél?

Figyelt kérdés
22 eves lány vagyok aki most kezdi majd az egyetemet. Van egy párom aki már dolgozik több éve. Lett egy olyan lehetőségünk 3 év után, hogy saját lakásunk legyen, viszont ez a bizonyos lakás szinte az ország másik végében található. Szüleim ezért nem támogatnak, mindenképp magukhoz közel szeretnének tudni. De hiába láncolnának magukhoz, én az egyetem után amúgy sem szeretnék itt maradni. Most meglenne a lehetőségem a jobb életre, de ők nem bírnák ki, hogy elmenjek. Ők költözni nem hajlandóak. A kapcsolatuk sem valami rózsás mostanában. Véleményem szerint ez nem elég ok, hogy egy olyan helyen maradjak ahol a saját gyerekemet sem lennék hajlandó iskolába járatni.

2019. júl. 22. 20:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Saccra akkor Pécsre vagy Szegedre akarnátok költözni. Egyik sem a világ vége, de mondjuk egyetemi diplomával nem is lesz annyi állás, amiből válogathatsz. Egy darab szakítás után ott lennél csupaszseggű egyetemistaként, az utcán, szüleiddel rossz viszonyban. Nem éppen ideális konstelláció. Félre ne érts, a szüleidtől költözz el mindenképp, én ha tehetném, akkor nem engedném, hogy egy 18 éven felüli ember a szüli 5 km-es körzetében éljen és kötelezővé tenném, hogy pár évig legyen ez a távolság legalább 100. Egyáltalán nem biztos, hogy a szüleid magukhoz akarnak láncolni, lehet, hogy egyszerűen látják, hogy épp teljesen kiszolgáltatni készülsz magadat.
2019. júl. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem ott van a távolban, ahol a lakásotok lenne? Vagy levelezőre járnál?

Miért kell rögtön a legrosszabbra gondolni, hogy kiszolgáltatott leszel, "cseléd", első veszekedésnél kirak, stb. stb. Van fordított helyzet, hogy a srác költözik a csajhoz.

Ha helyben van az egyetem, akkor érdeklődd meg, hogy év közben is van-e felvétel a kollégiumba, a lakcímkártyán maradjon az otthoni címed.

Ti tudjátok, hogy mennyire terveztek, mennyire értitek meg egymást. Ha még nem éltetek együtt, akkor itt az idő, el kell kezdeni. Aztán ha nem jön össze, akkor átmenetileg csak tudsz bérelni szobát, hogy ne kelljen az utcán aludnod. A pénzt ne tapsold el, de ne legyen rögtön a szemed előtt a hajléktalanság kérdése, mert mi van, ha összevesztek...

2019. júl. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!