Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elköltözzek ilyen helyzetben,...

Elköltözzek ilyen helyzetben, vagy maradjak a szüleimnél?

Figyelt kérdés
22 eves lány vagyok aki most kezdi majd az egyetemet. Van egy párom aki már dolgozik több éve. Lett egy olyan lehetőségünk 3 év után, hogy saját lakásunk legyen, viszont ez a bizonyos lakás szinte az ország másik végében található. Szüleim ezért nem támogatnak, mindenképp magukhoz közel szeretnének tudni. De hiába láncolnának magukhoz, én az egyetem után amúgy sem szeretnék itt maradni. Most meglenne a lehetőségem a jobb életre, de ők nem bírnák ki, hogy elmenjek. Ők költözni nem hajlandóak. A kapcsolatuk sem valami rózsás mostanában. Véleményem szerint ez nem elég ok, hogy egy olyan helyen maradjak ahol a saját gyerekemet sem lennék hajlandó iskolába járatni.

2019. júl. 22. 20:01
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Véletlen ment ebbe a kategóriába, a válaszokat ettől független elfogadom.
2019. júl. 22. 20:02
 2/12 anonim ***** válasza:
73%

Namost, a párodnak lesz egy lakása, nem nektek, mert gondolom te egyetem mellett nem fogod eltartani magad, plusz hitelt is fizetni. Persze ha arányosan beleteszed a 4 ève gyűjtött pènzed, akkor megszerezhetsz bizonyos rèszt. Azt te èrzed mennyire erős a kapcsolat.

Ha ott van egyetem ahova jársz majd, akkor nem kèrdès, menni kell csinálni az èletet. A szüleid majd megbèkèlnek, ha van egy kis eszük, belátják, hogy nem lenne nekik sem jobb, ha mellettük savanyodnál.

2019. júl. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#2

Nincs hitel, ez a lakás nem hitelből van. Családjától kapja.

Mint írtam, véletlen ment ebbe a kategóriába a kérdésem :)

2019. júl. 22. 21:32
 4/12 anonim ***** válasza:
Itt a saját, és a majdani gyerekeid életét nézd. Azt helyezd előtérbe, azt vedd alapul. Nekik már megvolt/megvan a saját életük, neked is legyen már saját!!:) Amit te alakítasz ki, a neked megfelelő szempontok szerint, hogy boldog lehess. Nem akarom csúnyán mondani, de ők úgyse örökre élnének már, meg nem várhatják el a te rovásodra az ő boldogságukat. Saját magadért születtél ebbe a Világba elsődlegesen. Nem azért , hogy mások kénye-kedve szerint ugrálj. Majd beszéltek sokat telefonon, szkájpon, meg látogathatod is őket. De ha adódik egy jó helyen egy jó házlehetőség, akkor élni kell vele. Asszem nem könnyű manapság nulláról házhoz jutni. Meg fogják érteni, vagy majd beletörődnek. De felnőtt ember vagy, egyedül is el tudod dönteni, mi a jó neked. És tényleg bocsi, ha csúnyán írtam, nem akartam csúnyán írni, csak szeretettel.
2019. júl. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#4

Köszönöm a véleményed, ment a zöld like :)

Nagyon hajlok én is erre az álláspontra. Drágák az ingatlanok, és nagyon jo környéken pedig lehetetlen olcsó lakást találni. Ezt a lehetőséget hiba lenne elengedni, hiszen saját lakással "gyerekjáték" egy élhető otthont kialakitani.

2019. júl. 22. 21:45
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Továbbra is, a párodnak lesz lakása, te maximum ott lakhatsz. Ez hatalmas különbsèg. Nagyon fiatalok vagytok, mèg sokminden törtènhet, rosszindulat nèlkül. Látom kulcsszavakban a gyereket. Dolgoztál már valamit? Mit csináltál èrettsègi után?
2019. júl. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%

A szüleiddel semmiképp nem maradnék, rád vannak telepedve. Felnőtt vagy. Véleményük lehet arról, amit csinálsz, de ne akarjanak parancsolgatni.


Viszont ha odaköltözöl, akkor teljesen kiszolgáltatott helyzetbe navigálod magad. Kitartott leszel az ő házában. Nem lehet egy szavad sem, ha valami nem tetszik. Én ezt sem viselném el szívesen.

2019. júl. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem vagyok várandós. Messze még, hogy saját gyereket vállaljak, csak ha már valahova költözöm akkor figyelembe veszem a jövőmet is. Egyszer úgyis akarok majd, de csak egyetem után mindenképp. Erős alapot szeretnék neki teremteni ezért sem maradnék a jelenlegi lakóhelyemen. Itt nem lenne jövője.

Dolgoztam már, tanultam már egyetemen is.

2019. júl. 22. 22:31
 9/12 anonim ***** válasza:
74%
Azért arra legyen terved, hogy hová mész, ha szakítatok. Vagy ha egy nagyobb veszekedés után kirak az utcára.
2019. júl. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A férfi házában lakni minden, csak nem erős alap. Legalább legyen ez átmeneti, azzal a céllal, hogy nemsokára vesztek egy közöset.
2019. júl. 23. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!