Ez mi akar lenni?

Figyelt kérdés
Kaptam egy levelet, miszerint erős-ügyfél hitelesítést akarnak bevezetni. Jól értelmezem, tényleg a bank engedélyére lesz szükségem ha online akarok vásárolni? Ezt nem találjátok egy kicsit orwellinek? Egy link, aki nem tudná mi ez: [link]

2019. júl. 13. 12:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

" Jól értelmezem, tényleg a bank engedélyére lesz szükségem ha online akarok vásárolni? "


Ez most is igy van.

2019. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Online fizetésnél kapsz egy sms-t és be kell írni a kódot az oldalon, ahol éppen vásárolsz.

Ez miért probléma?

2019. júl. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

"ez most is így van"


ne írj már ostobaságokat, senkinek az engedélye nem kell ahhoz, hogy vásárolunk valamit online.

egyetlen dolog kell hozzá: elég pénz egy bankszámlán.


a hitelesítés egy másik dolog, az nem engedély, csak egy biztonsági szolgáltatás.

2019. júl. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Pont annyira kellett eddig is a bank engedelye, mint ezutan a hitelesitessel, sorry.
2019. júl. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Jól értelmezem, tényleg a bank engedélyére lesz szükségem ha online akarok vásárolni?"


Abszolút rosszul értelmezed.


"Ezt nem találjátok egy kicsit orwellinek?"


Nem, mert nincs így.


"Egy link, aki nem tudná mi ez:"


Akkor érdemes lenne neked is elolvasnod!

2019. júl. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Elolvastam. Azt látom, hogy az emberek még kiszolgáltatottabbak lesznek. Mi van ha valakinek nem adják meg ezt a hitelesítést mondjuk mert rendszer-ellenes? Ti nem látjátok mennyire könnyű ezzel visszaélni? Lassan olyan lesz az élet mint Kínában, már csak az arcfelismerő kamerák hiányoznak, de szerintem az se sokáig.
2019. júl. 13. 16:52
 7/11 A kérdező kommentje:

#3 Persze, csak is a biztonságunk miatt vezetik ezt be, más oka hogy is lehetne. A fesztiválozóknak is csak azért rögzítik az adataikat, hogy megelőzzék a terrorizmust.

És ezt így komolyan el is hiszitek?

2019. júl. 13. 17:15
 8/11 anonim ***** válasza:

"Azt látom, hogy az emberek még kiszolgáltatottabbak lesznek. Mi van ha valakinek nem adják meg ezt a hitelesítést mondjuk mert rendszer-ellenes?"


Miről beszélsz? A banknak pont hogy MUSZÁJ LESZ ilyen hitelesítési formákat bevezetni, mert előírják a jogszabályok. Szó nincs arról, hogy valakinek "hitelesítést adnak meg". Rendszerellenes? Hogy jön ide a rendszer?


"Ti nem látjátok mennyire könnyű ezzel visszaélni?"


A bankkártyákkal és az e-bankkal könnyű visszaélni, ezeket kezdik el sokkal jobban bebiztosítani éppen ezzel az intézkedéssel.


Összegezve, te nagyon félreértesz valamit, ezért is javasoltam az általad belinkelt oldal értő elolvasását.

2019. júl. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon durván félreértetted, itt nem megfigyelésről van szó.


Engedd meg, hogy gratuláljak, hogy a tényleges és helyes válaszomat lehúztad nullára, pedig a hiba a te készülékedben van.


Leírtuk már többen, de nem akarod megérteni és csak azt a hülyeséget hajtod, amit kitaláltál, de NEM arról van szó.


Gyengébbek kedvéért: neten vásárolsz, beírod a bankkártya-adatokat, de az valójában bárkinek a kártyája lehet.

ekkor a kártyatulajdonos kap egy sms-t a telefonjára, abban van egy kód, ezt meg kell adni a vásárláshoz PLUSZBA, ergo duplán hitelesítve van, aki vásárolni akar.

semmi új infót nem tud meg rólad senki, hiszen a telefonszám amúgy is megvan a banknak, mert a legtöbbünknél alap, hogy kapunk sms-t pl. a fizetésünk érkezéséről, vagy a netbankos utalgatásainkról, ami megintcsak alap.


szóval ezt leírtuk kb 3-an, te meg mindenkit lehülyézel, pedig te vagy az értetlen.

2019. júl. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egyrészt senkit nem hülyéztem le, másrészt pedig nem is pontoztam se fel se le senkit. És nem is személyeskedtem, nem úgy ahogy ti teszitek.
2019. júl. 13. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!