Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Motorkerékpár vásárlás hitelből?

Motorkerékpár vásárlás hitelből?

Figyelt kérdés

Idén nyárra szeretmnék vásárolni egy motort. A motor amit kinéztem 2000 euro. A kérdésaz, hogy ezt hitelből hogy tudommegoldani. Nem kereskedésből venném a motort, hanem átvenném egy másik tulajdonostól.

2500 eurót vennék fel, hogy 500 euró maradjon még az átiratásra.

20 éves vagyok, 160000 ezer forintot keresek.

Mi az eljárás?


2019. jún. 16. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmilyen eljaras nincs, mert erre a fizetesre garantaltan nem kapsz majd' 1 milla szemelyi hitelt. Mas hitel meg nem jatszik, hiszen maganszemelytol venned.
2019. jún. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

160 ezer ft-ot keresel de euróban vennéd? Akkor ez egy külföldi motor lenne, ráadásul magánszemélytől. Rendszám külföldi, honosíttatás, átírás stb. - nem lesz olcsó.


No és ugye a 2 ezer euró az 650 ezer ft. A fizetáésed meg nettó vagy bruttó? De még ha nettó is: "Addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér!" Ha még az átírásra sem tudtál félretenni, akkor miért veszel ilyen drága motort? Hogy fogod fizetni a törlesztőt?


Mióta dolgozol? a hitelfelvételhez MIN. 3 hónap munkaviszony kell, de sok bank 21 éves kor alatt nem is ad hitelt.

Végezetül: megveszel külföldről valamit, aztán ha átvert az illető, hibás a motor, akkor hol, kinél fogsz reklemálni? Futhatsz a pénzed után, fizethetnéd a hitelt - amit nagy valószínűséggel nem kapsz - és motorod sincs.

2019. jún. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hiányosan tájékoztattal a jelen állapotomtól.

Mivel azoldalon a felhasználók nagyobb arányban vannaek Magyarországról, ezért a fizetésemet én átkalkuláltam. Igen, az a 160 ezer forint(2500 lej) nettő fizetés. Csak nálunk az autók, motrok, lakások ára euróban van feltüntetve.

2019. jún. 16. 20:38
 4/6 A kérdező kommentje:
Egy éve dolgozom a cégnél.
2019. jún. 16. 20:39
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
No, hát akkor meg itt, Magyarországon hogyan tudjuk megmondani Neked, hogy a román bankok milyen feltételekkel adnak hitelt Neked?
2019. jún. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon buta ötlet hitelt élvezeti cikkre, bem veszünk fel
2019. jún. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!