Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudok meg szabadulni a...

Hogyan tudok meg szabadulni a hitelkártya adóssàgomtól?

Figyelt kérdés

910.000 Ft tartozásom van és havonta kb 75 ezer forintot kell(kellene) fizetnem. És évvel még csak nem is csökken a hitelem.

Olvastam, hogy ki lehet váltani más hitellel amit ugyanúgy fizetek, de legalább egyszer annak vége. Csak nem tudom, hogy az otpnél mit tudok majd intézni hétfőn.

Ja havonta kb 230a fizetésem és 40et fizetek személyi kölcsönre még 4 és fél évig. Van egy 2 és egy 4 éves gyerekem.


2019. márc. 16. 14:25
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%

"csak annyit akartam ezzel írni hogy az otp egy nagy szar és meg van róluk a véleményem"


Nekem ebbol csak annyi jott le, hogy az OTP a nyilvanos, szuleid altal is exlicit modon elfogadott jatekszabalyok alapjan mukodik, a szuleid - hozzad hasonloan -, fogyatekosok. :)

2019. márc. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
7%
Nahát de okos vagy, és mondcsak a kérdezőnek is tudsz válaszolni vagy itt mindenki "fogyatékos"?
2019. márc. 16. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
tudok be kell menni a bakban megnézni hogy mennyi a tartozás esetleg felvenni egy kedvezőbb személyi hitelt,aminek kevsesebb a thmje és azt fizetni és még egy jó tanács innentől elolvasni a szerződést amit a képed elé tolnak
2019. márc. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
94%

Igen, azzal mindenképp jobban jársz, ha sikerül a hitelkártya adósságot személyi hitellel kifizetni. 40% helyett 10-15%-os kamatot fizetsz csak onnantól.


Mindenképp menj be több bankba is érdeklődni, egyetlen bank ajánlatára hagyatkozni butaság. Az OTP tudtommal nem a legolcsóbb bank, annál biztos találsz jobbat is. Megér egy kis utánajárást havi 5000Ft megspórolása.

2019. márc. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 Estádio de Felchút ***** válasza:
51%

Google keresés: annuitásos hitel

De ha több időd van, talán egy pénzügyi / baküzemtani tankönyvet sem ártana elolvasni.

2019. márc. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező/ a személyi kölcsönödet és a Hitelkártyádat váltsd ki egy személyi kölcsönnel, lehetőleg ne nyújtsd el a futamidőt és szabadulj meg a hiteltől.


Annak, akinek nem fogy a szülei hitele:


Vélhetően egy deviza alapú hitelük volt, ahol megnőtt a tőketartozás is. Gondolom forintosítás után ugyanott voltak, mint ahonnan elkezdték, ezért nem fogyott az adósságuk, de szerintem már rég utána kellett volna járni és nem évtizedekig fizetni 2M Ft-ra havi 20E Ft-okat, hanem sokkal nagyobb havi részlettel kellene kiváltani ezt a hitelt, mert így a befizetés jó része elmegy kamatra.

2019. márc. 17. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Na az lett a megoldás, hogy átmentem a budapest bankba. Otpnél volt még egy személyi kölcsönöm havi 40ér.meg folyószámla hitel kb havi 10e.Plussz a hitelkártyán ugye a 910.000. végül 68at kell fizetnem 7evig, ebből 10ezer vmi törlesztési biztosítás ami nem fogok kérni a második hónaptól. Így végülis 58at fizetek egybe, és nem 3fele mint eddig. Sztem jobban járok
2019. márc. 18. 21:01
 18/22 anonim ***** válasza:
54%
58.000* 84 hónap az 4.872.000Ft. Én ezt annyira nem tartom nyerőnek. Rövidíts a futamidőn, hogy csökkenjen az összköltséged.
2019. márc. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Igen ha csökkentem a futamidőt akkor növekszik a havidíj. Ezt az 58ezret se lesz könnyű fizetni ugy, hogy 230akat keresek, van két kisgyerekem és párom is csak 50et kap.....A héten szabin vagyok és szinte egész nap bújom az állásajánlatokat de itt a putri Békés megyébe elég nehéz talalni, pedig a hétvégém mindig szabad.
2019. márc. 19. 07:25
 20/22 anonim ***** válasza:
2019. márc. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!