Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudok meg szabadulni a...

Hogyan tudok meg szabadulni a hitelkártya adóssàgomtól?

Figyelt kérdés

910.000 Ft tartozásom van és havonta kb 75 ezer forintot kell(kellene) fizetnem. És évvel még csak nem is csökken a hitelem.

Olvastam, hogy ki lehet váltani más hitellel amit ugyanúgy fizetek, de legalább egyszer annak vége. Csak nem tudom, hogy az otpnél mit tudok majd intézni hétfőn.

Ja havonta kb 230a fizetésem és 40et fizetek személyi kölcsönre még 4 és fél évig. Van egy 2 és egy 4 éves gyerekem.


2019. márc. 16. 14:25
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Sajnos egyben visszafizetni 910ezret plusz a kamat esélytelen.31 éves vagyok.sajnos a munkahelyemen csak 8órázni lehet, augusztus óta nem volt túlóra. Ott kb 1200-1400a nettó órabérem, ezért 1000alatt nem igazán vállalnék el semmit.
2019. márc. 16. 14:30
 2/22 anonim ***** válasza:
75%
A 75 ezret fizwtsz a ztuti nem csak a kamat, bankba kérdezz
2019. márc. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%
Ez így van, olyan nincs, hogy 910 ezer forintra havi (!) 75 ezer forint a kamat, ha kiszámolod, ez évi kb. 100% kamat lenne, ami még egy hitelkártyánál is durva (kb. évi 40% a jellemző). Szóval egészen biztosan csökken a hiteled, járj ennek kicsit jobban utána. Ja, és nyilván a tanulság, hogy a hitelkártya nem arra van, hogy hitelhez juss!
2019. márc. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
12%
A szüleim anno vettek fel 2m hitelt az otp-nél, már 13 éve fizetik az évek során mindig emeltek rajta jelenleg havi 21 ezret fizetnek mindig időbe be volt sosem késtek vele pár honapja küldtek egy levelet hogy még 7 év visszavan, senki sem érti ügyvédhez mentek hogy kiderüljön miért van ez már lassan kifizették a felvett összeg dupláját.
2019. márc. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%
Kedve sutolsó azért nem fognak soha megszabadulni a hiteltől mert a 21 ezer kb csak a kamatot viszi le a tőkét pedig nem... ezért kell ésszel elolvasni hogyha hitelt veszünk fel...
2019. márc. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%

# 4


Nem teljesen értem. A szüleid nem tudták, mennyi időre vesznek fel hitelt, vagy hogy egyáltalán milyen feltételekkel? A hitel nem úgy működik, hogy ha x ideig rendben fizeted, akkor megveregetik a vállad, és azt mondják, hogy köszönjük, jó gyerek voltál, vége van. Jellemző értetlenkedő hozzáállás az is, hogy ha a felvett tőkét már visszafizeted, akkor szerinted már vége a hitelnek, mert a kamatokról megfeledkezel, ami egyébként tetemes lehet, ha viszonylag magas a THM és hosszú a futamidő. Ha 20 évre vették fel a hitelt (ami havi 21 ezer forintos törlesztővel 2 milliós tőkére reális), akkor pont rendben vannak, számold ki: 13+7 = 20. Ezért felesleges ügyvédhez menni, inkább a papírokat kell elővenni.

2019. márc. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
60%
4-es vagyok 15 évre vették fel szóval még 2 év lenne vissza és ezt a 7 évet ami a levélben szerepel nem értik hogy az hogy lehet
2019. márc. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%
Gondolom nem akartak nagyibb torlesztot vallalni a kamat neg emelkedett
2019. márc. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
25%

Na de ez a mi problémánk, csak annyit akartam ezzel írni hogy az otp egy nagy szar és meg van róluk a véleményem.

A kedves kerdezőnek segítsetek hátha tudtok neki valami ötletet hogy segítsen magán.

2019. márc. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
74%
Arrol hogy a hitel meg nincs fizetve a szüleid tehetnek nem az otp
2019. márc. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!