Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vennél fel hitelt a szüleid...

Vennél fel hitelt a szüleid miatt?

Figyelt kérdés
Ők nem tudnak pénzt felvenni, ezért megkérnek téged hogy kb 10 milliót vegyél fel, amit ők törlesztenének.

2019. márc. 6. 14:00
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
80%

Tök jó, hogy lehúztátok a 8-as válaszomat és látatlanban személyi kölcsönöztök - pedig, ha valaki egy kicsit is belegondol, nem kellett sok ész kitalálni, hogy 10 milliót inkább lakásért akarnak felvenni. (8-as, 13-as válaszom)

Azt is megírtam, hogy akkor a nevemre kerülne a ház :-)


" valami eszméletlen tuti befektetés miatt talán igen - de azért bebiztosítanám magam, hogy az ebből az összegből megvásárolt valami (mondjuk ingatlannál a nevemre kerüljön) - hogy ha mégsem fizetik, akkor ne a levegőbe fizessem a törlesztést."


No de így, a tények ismeretében, hogy már egy házat eladtak, és másik faluba költöztek, mást mondanék, kérdező. Én azt csinálnám a helyedben, hogy vennék egy 2-3 milliós házat vidéken (a nevemre), éljenek ott, gazdálkodjanak, éljenek meg abból.

Úgy gondolom, hogy ha valakinek nincs pénze, akkor ne akarjon más terhére 10-15 milliós házat venni.


Ennek fényében kicsit változik a válaszom: nem hagynám a szüleimet az utcára kerülni, de olcsóbb házat/lakást vennék és az én nevemre kerülne - aztán fizethetik a törlesztőt, amíg tudják.

2019. márc. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ismerem a tényeket, tisztában vagyok a dolgokkal, de a lelkiismeretem nem bírja elviselni a helyzetet.

Ha felvenném a hitelt tudom, hogy utána rájuk sem tudnék nézni annyira csalódott lennék, hogy ilyen helyzetbe hoztak a saját szüleim.

2019. márc. 7. 11:24
 23/32 anonim ***** válasza:
88%

"Ami volt ház, azt eladták, mert elköltöztek másik faluba"


Hát az eladott ház árából kellett volna másikat venni...


Ha egy ház ára elúszott a kezük közül, akkor szerinted a hitelt fizetik majd rendszeresen 10-15-20 évig?


És neked mikor lesz ingatlanod?

2019. márc. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
30%

Na de az miért nem jó megoldás, hogy veszel fel lényegesen kevesebb hitelt (2-3 millió) és a saját nevedre kerül a ház?

Vagy azt nem is olvastad?

2019. márc. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:
100%

nem!

és ha később te szeretnél venni lakást akkor nem tudsz hitelt felvenni! na meg 10 millió forint hány évre? jó kis szülők h a gyerek életét elcsesszék

2019. márc. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

2-3 millió nem elég 1 házra, kipotolni nem tudják.

Ha a saját nevemre veszem akkor is törleszteni kell a részleteket és ha ők nem tudják akkor nekem kell, de úgy h én meg nem élek a házban nem éri meg nekem..

2019. márc. 7. 19:26
 27/32 anonim ***** válasza:
60%

Vidéken 3 millióért lehet normális házat kapni - ha nincs pénzük, ne válogassanak. A hajléktalanságnál nyilván jobb.

Igen, te nem élsz ott, de akkor is a Tiéd marad - akkor már lesz egy házad és lesz hova menned, ha netán Neked sem sikerül valami miatt az albérlet.

2019. márc. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Van két öcsém, akiknek a suli miatt nem mindegy hogy vidéken merre költözzenek. :/
2019. márc. 7. 21:45
 29/32 anonim ***** válasza:

Ja, kérdező, az eddig nem derült ki, hogy még másik 2 emberről is szó van, akik feltehetőleg kiskorúak még, és tanulnak. Szóval akkor igazából 4 emberről van szó...

Na így már kemény...

2019. márc. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Az ügy sikeresen megoldódott, bár a végére kiszálltam az egészből és csak egy szerényebb összeget adtam nekik kölcsön..
2019. máj. 13. 11:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!