Ha meghalok, fel tudnak minden pénzt leltározni?

Figyelt kérdés
Különböző helyeken vannak más-más megtakarítási formáim, olykor én magam is “elfelejtem”, OTP befjegy, MÁK-nál állampapírok, Babakötvény LTP. A férjem nem tudja a jelszavakat, egyszer már átadtam mindent, de már azóta egy csomót kellett változtatni, illetve a bankkártyák PIN-kódjait. A hagyatéki tárgyalást is megelőzve, jó lenne, ha hozzáférne, még mielőtt más örökölne. (Tehát ne a szüleim, hanem ő mint a gyerekeim gyámja).
2019. febr. 3. 08:11
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a temetés költségével nem lenne gond, van neki is annyi. 😂 Kicsit morbid, amit itt vasárnap délelőtt kiírtam, de most foglalkoztatott. Amint időm engedi és megéri egyáltalán, akkor felkeresek egy közjegyzőt ezzel kapcsolatban.


A MÁK évente sem szokott papír formátumú egyenlegközlőt kiküldeni, csak e-mailben. Tudja, hogy van közöm hozzájuk, de pontosan nem ismeri a kötvényeimet. Az OTP-nél is van TBSZ, ahhoz valszeg nem férhet hozzá, csak a “sima” folyószámlához.

2019. febr. 3. 12:04
 12/15 anonim ***** válasza:
79%

A hagyatéki leltár során az illetékes jegyző felkeresi a hozzátartozókat és velük együtt késziti el a leltárat a vagyonról, tarzozásról. Ha a férjed tudja hol vannak megtakaritásaid, akkor bediktálja, vagy kivonatot mutat be. Gyakorlat az is, hogy a közjegyző hivatalból megkeresi a bankokat,nyufigot, navit stb hogy jelentsék be ha van vagyon vagy tartozás.

És igen, a gyerekek örökölnek ha nincs végrendelet, ami azért lehet macera mert amig kiskoruak a gyerekek a gyámhivatal kezeli a vagyont, azaz apuka havonta "kuncsoroghat" tőlük pénzért. Ha közös számlátok lenne, akkor csak a fele vagyont kapják a gyerekek. De a legjobb ha végrendelkezel.

2019. febr. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a Te válaszodat is, szerencsére a férjem nincs abban a helyzet, hogy a gyerekek pénzét felélje, de persze bármi történhet... az ő munkahelyével meg vele is (most nem a legrosszabbra gondolok, hanem pl. rokkant nyugdíjazás). Ő is egyengeti a gyerekeink jövőjét.


Egyébként a MÁK-nál személyesen ismernek, oda biztos eljut a halálhírem. 😃 OTP-n kívül pedig más kerbanknak sosem voltam ügyfele, marad az LTP, illetve az életbiztosítás, de az nem megtakarítás, viszont “jár utánam”.

2019. febr. 3. 16:32
 14/15 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem is a végrendelet a legtisztább. Mondanám, hogy kézzel írt esetén, nem kell közjegyző sem, de szerintem az a tisztább, mert akkor alapból lekérdezik az adatbázisból, hogy van e végrendeleted és az abban foglaltak lesznek a mérvadók. Viszont ehhez Neked kellene előbb tisztába kerülni mi is van a neveden és milyen vagyonod, esetleg fizetési kötelezettséged van összességében. Ha szerteágazó, akkor meg pláne. Hagyatéki leltárba az kerülne be amiről van valamilyen dokumentum,amit fellelnek az örökösök, de még az sem biztos ( mi pl. adósságokkal jártunk így ) .


A végrendeletet idővel meg lehet aktualizálni és letétbe kezelik, nem tűnik el "véletlen" sem, adatbázisban nyilvántartott, tehát nem jön egy esetleges macera, hogy a kézírás az övé vagy nem, ha ne adj isten valaki meg akarná támadni a végrendeleted.


Én is nem rég készítettem el, párom már korábban.

2019. febr. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, Norbi, a válaszod. A jogi eljárásokban nem vagyok otthon, ezért jó egy közjegyző (mégha nem is lesz olcsó mulatság) . Meg így nem lehet “elégetni”, megtámadni, mint az amerikai filmekben 😃
2019. febr. 5. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!