Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Ha esetleg nem tudnám fizetni...

Ha esetleg nem tudnám fizetni a lakáshitelemet és elveszik a lakásomat akkor az adósságot örökli a gyerekem ha meghalok?

Figyelt kérdés
2011. jan. 21. 16:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Most azért nem tudnád fizetni, mert meghalnál?
2011. jan. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak akkor örököl valaki adósságot, ha nem mond le az örökségről.


Mindenki eldöntheti a hagyatéki tárgyaláson, hogy megéri-e neki vállalni az örökhagyó adósságait. Ez pl akkor fordul elő, ha az örökül hagyott vagyon többet ér, mint az adósság, de aki nem hagy hátra semmit, csak hiteleket, arról "le lehet mondani" az örököseinek.


Szerintem ne ilyenekre gondolj, ne ezeken agyalj, inkább azt próbáld megoldani, hogy kimássz ebből a testet-lelket nyomorgató állapotból. Fel a fejjel!!!!!

2011. jan. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy az örökös adósságot maximum az örökség összegéig örökölhet, de erről tanácsos lenne inkább egy hagyatéki ügyekben jártas ügyvédet megkérdezni.
2011. jan. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Nem akarok meghalni,félreértettetek,csak ez a svájci frank alapú hitel ha az egekig felmegy nem biztos hogy tudni fogom fizetni,persze ez az utolsó gondolatom de hát lássuk be hogy benne van pakliban.Egy idő után nem fogja elbírni a családi a kassza.140 Ft-nál vettem fel a hitelt és most 210-15Ft körül mozog (nem tudom pontosan) és még emelkedhet.És igazából attól félek hogyha beütne a krakk akkor ne a fiam igya meg a levét.Sziasztok
2011. jan. 22. 13:52
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy életbiztosítást én mindenképpen kötnék a helyedben (meg kötöttem a magaméban is). Tudom hogy nem tudod kigazdálkodni (mi se, de valahogy mégis elől van a fontossági sorrendben) de belegondolni is nehéz hogy ha történik valami akkor ott lesz a gyereked nélküled és nincstelenül. Engem ez lelkileg is megnyugtatott. Nem kell sokezres megtakarításosat, hanem sima egyszerűt, olcsót köss csak legyen.
2011. jan. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!