Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Milyen hitelt vennétek fel?

Milyen hitelt vennétek fel?

Figyelt kérdés
5.5 misi lenne a lakáshitel. 15 vagy 20 év a futamidő? Milyen fix kamatperiódus 5, 10, 15, esetleg végig fix? Mit gondoltok a kamatváltozásokról? Nettó fizu 200e
2018. dec. 12. 06:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Min. 30 % önerő megvan a lakáshitelhez?


Olvasd el ezt a cikket - elég tanulságos:

[link]

2018. dec. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem rossz a cikk, józan paraszti ésszel fel is fogható, de nekem ki van a tököm az állandó pénzügyi feltételezgetésekkel. Annó a frank alapú hitelt is istenítették, mindenhol azt szajkózták, hogy nem lehet vele semmi probléma, aztán utólag meg mindenki röhög, hogy a sok birka minek vette fel...


Szóval, kérdező, a futamidőt úgy válaszd meg, hogy a részleteket biztonsággal fizetni tudd keresőképtelenség, munkahelyváltás esetén is. Én végig fix kamatozású hitelt választanék, alacsony részlettel. Mellette ezerrel gyűjtenék és rendszeresen előtörlesztenék. Így maximálisnak látom a biztonságot és a magasabb kamatok miatti veszteséget is le lehet faragni kicsit.

2018. dec. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell érezned, hiszen te tudod milyen fix költségeid vannak, mivel tudsz kalkulálni.


A futamidőt úgy kell megválasztani, hogy a részleteidet biztonsággal fizetni tudjad. Ahogy már említették, akkor is ha beüt a krach.

A kamatperiódust szintén neked kell belőni az alapján, hogy vissza tudod-e korábban fizetni előtörlesztésekkel. Ha esélytelen, akkor érdemes hosszabb kamatperiódust választani.


Találgatni nem szeretek a jövőről. Biztos lesz még böjtje annak, hogy most kicsiny hazánkban megint ilyen népszerűek lettek a lakáshitelek, de én nem tartok attól, hogy ez engem pl. hitelesként taccsra vágna.

Mi 20 évre vettük fel, így ugyanis a fizetésünk 10-ed részét képezi a törlesztőnk, viszont egy fizetésből is biztonsággal tudnánk fizetni. Ha valami csoda folytán megtriplázódna sem lenne nagy baj. Emellett viszont minden hónapban különítünk el nagyobb összegeket előtörlesztésre és ez tudtuk, hogy így lesz, tehát 5 éves kamatperiódust választottunk. Úgy számoltunk, hogy kb. a 6. évben fogunk tudni végtörleszteni, addigra viszont annyira minimalizáljuk a tőketartozásunkat, hogy nem esünk hasra akkor sem, ha brutálisan megugranak a kamatok a kamatperiódus fordulójánál.

2018. dec. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

A jelenlegi helyzetben semmilyet!!


És ezt nem én mondtam, hanem egy bankos....

2018. dec. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, durván 40% lenne a hitel.
2018. dec. 12. 17:10
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
Semmilyen hitelt ne vegyél fel ha jót akarsz magadnak
2018. dec. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ugyan azt javasolnám mint a 2-es. Fix kamat,hosszú futamidő(azaz alacsony törlesztő),előtörlesztés ha összegyűjtesz egy nagyobb összeget.
2018. dec. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"A jelenlegi helyzetben semmilyet!!



És ezt nem én mondtam, hanem egy bankos."


Hát ez jó nagy hülyeség. Jelenleg nagyon is megéri hitelt felvenni.

2018. dec. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

azért egy ilyen inflációs helyzetben nem igen vennék fel hitelt. Egyébként az ilyen válaszadókat mint az előttem lévő, csak nyilvántartásba kellene venni, és egy esetleges probléma esetén a vak tanács osztogatásai miatt főbelőni.


Tetszene? :) nekem igen.

2018. dec. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
47%

"Ugyan azt javasolnám mint a 2-es. Fix kamat,hosszú futamidő(azaz alacsony törlesztő),előtörlesztés ha összegyűjtesz egy nagyobb összeget."


Őszintén. Tisztába vagy azzal, hogy a hosszú futamidő esetében több kamatot fizetsz vissza a futamidő végére? Plusz szerintem aki hitelhez folyamodik, annak pont nem lesz később sem annyi pénze, hogy előtörlesszen. A bank se hülye, ne gondolja már senki, hogy majd felajánl előtörlesztés jogcímén egy olyan kondíciót, amivel az ügyfél jár jól. Hol éltek? :D a Bank szemében ti csak egy férgek vagytok a sok közül.

2018. dec. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!