Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásvásárlás, önerő, hitel?

Lakásvásárlás, önerő, hitel?

Figyelt kérdés

Diplomam van, 2 allasom, (es igy is csak) kb. netto 180.000 a havi jovedelmem.


Tudom, hogy lakashitelnel az ingatlan ertekenek min . 20% kell oneronek, en kb 10millios lakassal szamolok, ahhoz is kene 2 millio, amit alberlet mellett a fizetesemmel eselytelen h kitermeljek sajnos...


kerdes, hogy ha felveszek 2 millio mondjuk szemelyi kolcsont, azzal fel tudnek e venni lakashitelt, vagy ez riziko a banknak, ezt nem fogadjak el?


egyaltalan ekkora fizetes melle fel tudnek venni 8 millios lakashitelt?


sajnos diakhitelem is van, de fizetem, nincs tartozasom, elmaradasom, csuszasom sem volt sosem.


mas hitelem, kolcsonom, pénzügyi dolgaim nincsenek, sose kestem meg csak egy teloszamlaval se, bevetelem rendszeres, allando...


elegge elszomorit ez a helyzet, hogy 4 ev egyetem utan foallassal es masodallassal ott tartok, hogy sehol...


25/L


2018. jún. 15. 01:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

7:

"gyakorlatban viszont ez inkább a fizetésed 25-30%-a (ezt ősztől törvénybe is fogják egyébként iktatni), "


Ez SEM így van. A tervezet szerint az 5 évnél rövidebb kamatperiódusú hiteleknél lesz ez így. A fix kamatperiódusnál nem.

2018. jún. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
8-as: lehet, hogy a hitelügyintéző akart csak berángatni még egy adóstársat, nem tudom erre van-e nekik jutalék, mi sem értettük. A fizetésünk igazoltan ennyi. Nekem vállalkozásból, NAV-os jövedelemigazolással 345 tisztán, levonásokkal, a feleségemnek meg 220, munkabér. Nálunk a necces faktor szintén a szinte minimális, 28% körüli önerő volt. Azért mondom, hogy a kérdező is hasonló szituban van, csak egyedül és rosszabb fizetéssel + még egy hitelt is felvenne hozzá.
2018. jún. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Igaz, a százalékokat elnéztem, a változtatások kritériumait meg nem néztem meg, de azt hiszem jelen esetben ez irreleváns. De köszi, hogy javítottál!
2018. jún. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

12,

565 nettónál megfeleltek a jtm rendeletnek 336.000 ft-ig. Melyik inkompetens dolgozó volt ez? Pontosabban: melyik bank?

28% önerő? Az meredek.

2018. jún. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
K&H. De egy rossz szavam sincs, bár így is csak K4-be kerültünk (1-es a legjobb, 6-os a legrosszabb), de szerintem ilyen kicsi önerővel tökre érthető.
2018. jún. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

15

Valószínűleg a vállalkozásból származó bevétellel van bajuk.

2018. jún. 15. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Semmi bajuk nincs vele, többször rákérdeztem, ők nem osztják el még egyszer azt amiből a NAV alapból levonja a 40%-ot vélelmezett költség gyanánt. Van olyan bank, ahol igen. A hiteligénylőben a teljes igazolt összeg szerepel + bevittem nekik a bevételi nyilvántartásom mint extra pozitív információ, abban látszik minden bevétel is kiadás (ami a könyvelőn kívül nulla).
2018. jún. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Az, hogy a Kezitcsókolom mit mond, az egy dolog. De lejjebb értékelik a vállalkozásból származó bevételt, mint a munkabért.


Ha ugyanez a 360 nettó munkabér lett volna, nem csak a harmadik legrosszabb adóskategóriába kerültetek volna, hanem a legjobba. Ez ugyanis független az önerő mértékétől.

2018. jún. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
59%
Akkor mondom még egyszer, nem értékelik máshogy. Ez városi legenda. Nem osztják, nem esik kisebb súllyal latba. Egyrészt, mert közeli ismerős az hitelügyintéző és mondom jó pár belsős dolgot amivel pozitívan lehet lendíteni egy hitelen (de mondott negatívakat is, mint például a CSOK, hiszen ez feltételezi, hogy ki fog esni az egyik fél a munkából, csak halkan megjegyzem...szóval amit nyersz az ingyen pénzzel annyit veszítesz is) és tudnék róla, ha igaz lenne ez a városi legenda. Máskülönben nem adták volna meg 4 munkanap alatt a jóváhagyást a kérelmünkre (azt már nem az ismerősünk intézi nyilván).
2018. jún. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Az elírásokért bocs, ezer felé vagyok...mindegy. Így is szétoffoltuk a kérdést. Ha valami gond van vagy kérdésed, akkor írj privátban, de ne itt beszéljük meg.
2018. jún. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!