Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakásvásárlás, önerő, hitel?

Lakásvásárlás, önerő, hitel?

Figyelt kérdés

Diplomam van, 2 allasom, (es igy is csak) kb. netto 180.000 a havi jovedelmem.


Tudom, hogy lakashitelnel az ingatlan ertekenek min . 20% kell oneronek, en kb 10millios lakassal szamolok, ahhoz is kene 2 millio, amit alberlet mellett a fizetesemmel eselytelen h kitermeljek sajnos...


kerdes, hogy ha felveszek 2 millio mondjuk szemelyi kolcsont, azzal fel tudnek e venni lakashitelt, vagy ez riziko a banknak, ezt nem fogadjak el?


egyaltalan ekkora fizetes melle fel tudnek venni 8 millios lakashitelt?


sajnos diakhitelem is van, de fizetem, nincs tartozasom, elmaradasom, csuszasom sem volt sosem.


mas hitelem, kolcsonom, pénzügyi dolgaim nincsenek, sose kestem meg csak egy teloszamlaval se, bevetelem rendszeres, allando...


elegge elszomorit ez a helyzet, hogy 4 ev egyetem utan foallassal es masodallassal ott tartok, hogy sehol...


25/L


2018. jún. 15. 01:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Elfogadnák, de hitelt hitelre ne halmozz! Ha tudsz jobb munkahelyet előbb azt válts. Tegyėl fėlre amennyit csak tudsz, hogy minėl több önerőd legyen.
2018. jún. 15. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
68%

Személyi kölcsön az egyik legdrágább konstrukció, amivel már alapból két hitelt kellene egy konstansból fizetni a meglévő diákhitel mellé. Hitelbírálatnál meg megmutatkozna, hogy a fizetésed lassan már be sem lenne terhelhető.


Ha van még némi lelki és fizikai erőd és affinitásod egy másodállású vállalkozáshoz, akkor személyi kölcsönt a vállalkozásod mutassa be önerőnek, Te mint magánszemély továbbra is csak a diákhitellel és a személyi kölcsönnel leszel terhelve, és telephelyként vegyél lakást mint új induló vállalkozás. Az esetben nem vizsgálnak mint magánszemély, hogy mennyi hiteled van már. Igaz itt meg számolni kell azzal, hogy jár plusz költségekkel , de a bevételi oldalad is növelhető , amiből fedezni lehet a hitel törlesztőt és nem marad konstans mint a jelenlegi havi fix jövedelmeid.

2018. jún. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

Próbálj járási hivatalnál érdeklődni, hogy az adott városodban nincs-e lehetőség kamatmentes hitelt felvenni, vagy nem-e jár lakásvásárláshoz valami kedvezmény. Ahol én lakom, ott lehet igényelni 1 milliót, amit fizethetek akár havi 10 ezrével is. Ez akkor érvényes, ha ott veszed, ahol laksz, de településektől függően változhatnak.

Nem egyszerű ez a lakás dolog, én is ezen problémázgatok. Nagyon felmentek a lakásárak, és nevetséges árakon árulják már ahhoz képest, amennyik voltak akár 1-2 éve, vagy amennyit érnek.

Régebben a családi házak voltak ilyen drágák, most meg egy panel árából vehetnék 2, de minimum 1 ugyanolyan szintű családi házat.

2018. jún. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg köss lakástakarékot.

Igaz, az is idő, mire lejár, de az legalább önerőnek jó lesz.


Személyi hitelt ne vegyél fel önerőnek, mert egyrészt akkor már 3 hitelt kell majd törlesztened (diák-személyi-lakás), másrészt lehet, hogy a 2 hitel mellé már nem is kapsz harmadikat. És akkor a 2milliót is "hiába" vetted fel, ha nem kapsz lakáshitelt... Arról nem is beszélve, hogy a személyi kölcsön a legdrágább.

2018. jún. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
76%

A legnagyobb bajba akarod sodorni magadat. Ne tedd!


Először is, maximum 80%-ot hiteleznek meg, tehát 8 milla hitelre van szükséged.


180.000 ft-ból maximum 90 ezret fordíthatsz törlesztésekre, de ez az összes hiteled törlesztése együtt kell ennyi legyen.


Tehát túlterhelt lenne a fizetésed, hála istennek, nem kapnád meg, mert máris kész lenne a hitelspirál.


A te esetedben a járható út a következő: kötsz egy 3 év 10 hónapos lakáskasszát 20 ezrével, az közel 1.300.000 ft a lejáratkor. Mellette pedig minden erőddel fizesd vissza a diákhiteledet ez idő alatt.

2018. jún. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%

Én most leszek 24/F ugyan ez a bajom sajnos bár én vidéki vagyok és szülőkkel élek még (please kill me....) a fizetésem sac/kb ugyan ennyi bár nekem csak érettségim van és a Tescónál vagyok... Az a baj, hogy albérlet is sok pénzt eszik :S soha nem szerettem az albérleteket mert jóformán más zsebébe keresel csak azért, hogy legyen fedél a fejed felett...


Nekem is mondták már nem egyszer, hogy egyedül házat/lakást vásárolni szinte lehetetlen átlagfizetésből (ami kb 180-200 nettó) vagy sokáig tart, először önerőt kell felhalmozni, minél több annál jobb mert a bank nem a vételárat nézi hanem a piaci árat azaz jön egy saját értékbecslő megnézi a venni kívánt házat és kevesebbet mond rá, hogy a bank biztos vissza kapja a pénzét ha nem tudnád fizetni a hitelt. Szóval lehet, hogy te mondjuk 10M-ért akarsz venni egy házat, van rá 2M önerőd és akarnál felvenni rá hitelt, viszont lehet, hogy az értékbecslő azt mondja, hogy a ház csak 8M-ér és csak annak a 80%-át adná ami persze 6,4M és bum, nem tudod megvenni, mert a 2M is ami neked van csak 8,4M van. Szóval mindig több önerővel számolj, valamint alapból 180 nettóra azt fogják neked mondani, hogy kell 1 vagy 2 adóstárs vagy kezes még így is... mivel hát nekik inkább a pénz kéne mint a ház...


Én is azt mondom amit nekem mondtak pár napja: Először találj valakit akivel el tudod képzelni a jövőt és akivel családot szeretnél és együtt vegyetek egy házat. Egyedül sajnos nem fog menni. (Fűzz meg valakit szerintem)

2018. jún. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
64%

Dióhéjban az a helyzet, hogy lehet, de nem ajánlott.

Problémák:

- 10 milliós lakás/ház estén tippem szerint vidékről van szó. Ott kevés a 20% önerő, mert a bank nem fogja a vételár szerinti összegre értékelni az ingatlant. Számolj 30-35% önerővel.

- Tegyük fel, hogy vettél fel 3M személyi kölcsönt önerőnek. Ennek legyen a havi törlesztője 20ezer. Azon felül, hogyha nem rögzítetted és ez bármikor elszállhat ott van az a gond, hogy a fennálló 7M lakáshitelt is a fizetésedből fogod törleszteni (nyilván, miből másból), a bank pedig maximálisan a fizetésed 40%-át engedi (500.000 bevétel alatt, felette 50%-ot) hiteltörlesztésre fordítani. Ez a Te esetedben 180ezer/2 = 90ezer. A gyakorlatban viszont ez inkább a fizetésed 25-30%-a (ezt ősztől törvénybe is fogják egyébként iktatni), szóval nyugodtan számolj inkább havi 45-50ezerrel, mint hiteltörlesztésre fordítható rész a fizetésedből. Viszont a bank látja, hogy neked van már egy hiteled, így annak a törlesztője automatikusan lejön ebből a 45-50ezres "keretből", így meg vagy lőve, mert a 7M lakáshitelt nagyon neccesen hozod ki 20-25ezer forintos törlesztővel (nagyon hosszú futamidővel, rövid kamatperiódussal ami iszonyatosan rizikós a jelenlegi alacsony jegybanki alapkamattal!!!).

- Mi a feleségemmel vettünk fel hitelt közel 600ezres össz nettóval, egyéb más hitel nélkül és egy 76ezres törlesztőnél is azt mondta a bankos, hogy jobb lenne, ha egy harmadik fél is lenne adóstársnak. Ettől függetlenül megkaptuk, de azért mondom ezt, hogy arányosíts, hogy Te egyedül keresel csak...nagyon necces.



Javaslatom, hogy köss lakástakarékot, akár 2-t is 4-4évre, utána azt az összeget már felhasználhatod önerőnek a jövőben. Ne keseredj el, nekem is csak most, 30 évesen lesz saját lakásom. Jobb később a tuti, mint gyorsan beleugrani valami rizikós dologba.

2018. jún. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

7-es, ez nem kerek:

"Mi a feleségemmel vettünk fel hitelt közel 600ezres össz nettóval, egyéb más hitel nélkül és egy 76ezres törlesztőnél is azt mondta a bankos, hogy jobb lenne, ha egy harmadik fél is lenne adóstársnak. Ettől függetlenül megkaptuk, de azért mondom ezt, hogy arányosíts, hogy Te egyedül keresel csak...nagyon necces."



Ekkor jövedelemnél a törlesztőrészlet a 60% lehet, tehát 360.000 ft összesen. Nektek hazudtak vagy a jövedelmetek nem hivatalosan ennyi, vagy vállalkozásból van, vagy te értettél félre valamit.

2018. jún. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
26%

Megint én. Gyors számoltam neked: 7M forint hitel 20 évre évente változó kamatozással havi 36ezer. 20 évre, de 3 évente változó kamatozással havi 39ezer...és akkor hol van még az, hogy 5 vagy 10 évre be tudd fixálni? Max ha 30 évre veszed fel, de azt legfeljebb akkor ajánlom, ha tudod, hogy a rögzített időtávon belül végtörleszteni tudsz, vagy legalábbis nagymértékben előtörleszteni. Pár év múlva iszonyatosan el fognak szállni a forint hitelek is ahogy megindul ez a varázslatos 0,9%-os jegybanki alapkamat felfelé. :/

Egy szó mint száz: a matek kijön, de nem ajánlott és egyéb tényezőket figyelembe véve valószínűleg nem is adna a bank hitelt így.

2018. jún. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

7-es, a JTM rendelet félmilla fölött 60%-ot enged, alatta 50%-ot.

Olvass utána!

Rengeteg a dezinformáció abban, amit írsz.

2018. jún. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!