Most mi az igazság?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Sajnos elég nehéz helyzetbe kerültem nemrég . Nagyjából 2 millió forint adósságot halmoztam fel . Ma jött egy levél mivel nem tudják levonni a fizetésem felét ráterhelték egy házra amit én örököltem és 2 testvérem illetve 2 unokatestvérem. Kedves anyám azt mondta ezért már nem kell félnem a tartozás kifizetése miatt mert marad a házon max azt nem lehet addig eladni. Azt kérdezném ebből mi igaz? Mivel pont a tartozásaim kifizetéee végett jöttem külföldre. Akkor ezek szerint semmis a tartozásom? Később szeretnék házat vásárolni illetve lesz egy autóm nemsokára amit vinnék majd haza illetve több holmi mint pl telefon , tv stb... gondolom ha akár semmis a tartozás attól még ezeket mind vihetik akármikor. Elnézést de tájékozatlan vagyok ebben a témában kérlek segítsetek. Jó lenne ha a tartozásaim semmisek lennének de nem hiszek a csodákban
2018. máj. 2. 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

legalább akkor tudni, kitől van ez a pénzügyi analfabetizmusod...

Ha ráterheli a bank egy ingatlanra, akkor előbb-utóbb pénzt akar látni belőle. Tehát megunja a várakozást, és elárverezi. Fizesd ki a tartozást, egyezz meg a bankkal, ne szúrj ki a többi örökössel....

akik helyében én pl őrjöngenék...

2018. máj. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Meg attól, hogy jelzálogot raktak a ház(részre), attól meg ugyanúgy elfoglalhatják a fizetésed egy részét, inkasszózhatnak, elárverezhetik az autódat vagy egyéb vagyontárgyadat stb.


És minél tovább tart az egész, annál több költség fog felhalmozódni, annál többet kell fizess.

2018. máj. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%

“ne szúrj ki a többi örökössel.... ”


A bank csak az adós tulajdonrészét tudja elárvereztetni, amit nagy eséllyel úgysem vesz meg senki. Szóval a többi orokossel ezzel nem nagyon tud kicseszni.

2018. máj. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
De eladni sem tudják, és gondolom nem dísznek akarja használni a másik 4 ember az ingatlant.
2018. máj. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1.- a tartozásod nem vált semmissé, az ugyanúgy meg van, csak jelzálogot tettek a házra, amitnél valóban elárverezhetik a Te részed.

Oké, mondhatnád erre, ez nem érdekel, DE! mivel nem 1/1-es tulajdonú, "tiszta" házat venne meg a vevő, hanem lakottan vagy más tulajdonossal közösen, ezért nyilván alacsony áron sikerülne elárverezni. Ha pl. 2 millió a tartozásod, de csak 1 millióért árverezik el, akkor a maradék 1 milliót ugyanúgy be akrják hajtani - tehát amint hazajössz, rátehetik a kezüket bármire (végrehajtás).

De tovább megyek? még ha emiatt nem is akarnál hazajönni, akkor sem lehetsz külföldön teljesen nyugodt, mert létezik olyan is, hogy Európai fizetési meghagyás - ami alapján akár külföldön is behajthatják a pénzt. (ha a ház értéke fedezi ezt, akkor mondjuk kicsi az esélye)


Próbálj meg részletfizetést kérni és apránként kifizetni: ha házat és autót is akarsz venni, akkor a részletfizetés nem okozhat olyan nagy gondot és akkor még a házrészed sem megy el áron alul - lehet, normális pénzt kaphatsz érte (akár kifizetnek a testvérek, akár eladjátok).

2018. máj. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem változott semmi, ugyanúgy van tartozásod, ugyanúgy megpróbálják majd behajtani, ugyanúgy kamatozik és egyre több lesz addig is, annyi változott, hogy nem tudod eladni a tulajdonrészed a bank engedélye nélkül.
2018. máj. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kérdező nem azt írta, hogy jelzálogjoggal terhelték meg a tulajdonrészét!


Ha nem adó- vagy köztartozásról beszélünk, akkor szinte 100 %, hogy végrehajtási jogot jegyeztetett be a végrehajtó az ingatlanra. Ő nem jegyez jelzálogjogot, csak végrehajtási jogot, és ez alapján az ingatlan tulajdonrészed árverésen értékesíthető.


Ne nagyon ülj a babérjaidon, inkább próbáld rendezni a tartozásod. Egy végrehajtási ügy rengeteg költséggel jár, amit szintén Neked kell megfizetned.

2018. máj. 4. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
53%
Az igazság az, hogy kamu az egész. Nem így néz ki egy végrehajtási folyamat, ráadásul mivel a "sztorid" szerint 5-en vagytok örökösök, az eljárás is más. Találjatok ki valami érdekesebbet.
2018. máj. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!