Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Van olyan bank ami ad így hitelt?

Van olyan bank ami ad így hitelt?

Figyelt kérdés

Szabadfelhasználású,személyi kölcsönt szeretnénk igényelni a párommal. Ő 6 éve egy helyen dolgozik én is évek óta folyamatos munkaviszonnyal rendelkezem.

Sajnos ő is csak 8 órás minimálbért kap papíron én pedig 4 órára vagyok bejelentve. Természetesen mind a ketten ennél többet kapunk kézhez.

Házat szeretnénk venni , nem Pesten, zárt kertet, láttunk már 1,5 millióért, 3 millióért már felújítottat. Rendesen tudnánk fizetni, most albérletben lakunk ami havi 80 ezer plusz rezsi és mindig időben pontosan fizetjük de pont ezért inkább fizetnénk a hitel törlesztőt és akkor az a saját otthonunk lenne egy bizonyos idő után. Megpróbáltuk az oney banknál, párom lett volna a fő igénylő én pedig a társ és így a kettőnk fizetését együtt nézték, de elutasították a 2.hitelbírálatnál, nem felelőtlenül vettük volna fel pl ott a 3 millió Ft 5 éves fix kamattal havi 60 ezer lett volna biztosítással együtt. Tudtuk volna fizetni és 5 év múlva lett volna saját házunk. Jelenleg így albérlet mellett nem tudunk félre tenni annyit, tehát vagy albi fizetés vagy hitel törlesztő, úgy hogy lakás hitel kizárva. Van bármi lehetőség hogy legalább 1,5 millió forint kölcsönt felvehessünk?

Köszönöm előre is a válaszokat



2018. márc. 4. 09:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja és az oney -nál csak 700 ezer lett volna a kamat, ami belefér hisz semmi sincs ingyen, és még így is jobban járnánk hosszú távon
2018. márc. 4. 09:07
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

"Természetesen mind a ketten ennél többet kapunk kézhez."


Elég nagy baj, hogy ennek a mondatnak az első szava "természetesen" :-( Miért TERMÉSZETES? ebben az országban hogy valaki adót csal? Igen, tudom, magas az adó, magam is érzem, hiszen vállakozó vagyok - mégsem csalok - de ezt már sajnos SENKI NEM HISZI EL!!

Borzasztó, elkeserítő, milyen morális, erkölcsi szinten van ez az ország, néha sírhatnékom támad emiatt :-(

No, kifakadás vége :D


"Megpróbáltuk az oney banknál," - erről a bankról még nem is hallottam (de már utána néztem :-) ) De miért nem OTP, s hasonló bankoknál próbálkozol?

Személyi kölcsönt sokkal könnyebben kapsz elvileg az OTP és hasonló helyeken.

2018. márc. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tehetek róla hogy az eddigi 5 munkahelyem közül egyik sem jelentett be annyira ami a valóság.
2018. márc. 4. 09:16
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért az oney mert fix a kamata végig. És egyébként több mint 10 éve a piacon van. Elvileg megbízható és úgy gondoltuk először azt próbáljuk meg.
2018. márc. 4. 09:17
 5/12 A kérdező kommentje:
És egyébként az ismeretségi körömben szinte mindenki csak a minimálbérre van bejelentve pedig többen elég nagy multiknál dolgoznak ,sajnos ritka az a cég ami rendesen bejelent
2018. márc. 4. 09:19
 6/12 anonim ***** válasza:
Miert szemelyi kolcsont akartok?! Dragabb es nehezebb megkapni.
2018. márc. 4. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
Létezik jelzálog alapú személyi kölcsön is, igaz nem tudom hogy zartkerti ingatlant hány %- ig veszik figyelembe, de lakást pl. 60%-ra befogadnak és a törlesztője egy 3,6 millionak 20 évre 10 év fixálással 25-26.000 Ft körül van 6% körüli kamattal. Konkrét ajánlatban a cibtől kaptam ilyet egy hete. Ha kétszer annyi megmarad, akkor meg 5-10 év után díjmentesen előtörlesztheti és nincs annyi kamatod.
2018. márc. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan bank, ami zártkerti ingatlanra nem is ad hitelt.

Szerintem azért nem lakásvásárlási hitelt akarnak felvenni, mert néhány bank meg ilyen alacsony értékű ingatlannal nem is foglalkozik, nem adnak rá hitelt.

Épp ezért értem én, hogy miért akarnak személyi kölcsönt - mert azt elvileg könnyebben megkapják.

De valóban meg lehetne azért próbálni a lakáshitelt is...

2018. márc. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen azért szeretnénk személyi kölcsönt mert lakáshitelt nem tudunk, mert mindenképp kell hozzá önerő, és igen zárt kerti ingatlannal nem nagyon foglalkoznak, de ugye ennyi pénzért mást nem lehet venni max a világ végén, ezek a házak meg max 40-50 km re vannak Pesttől
2018. márc. 4. 09:50
 10/12 xswerdy ***** válasza:
30%

nem tudtok más ingatlant fedezetként felajánlani? Szülők házát pl. Ha az nagyobb értékű, akkor nem kell önerő sem, mert a fedezeti ingatlanhoz van viszonyítva az adható hitel. Ez szabad felhasználású jelzáloghitel lenne valószínűleg (mert ha a hitelcél zártkert, akkor valószínűleg nem működik a lakáshitel, de kérdezzétek meg), aminek magasabb ugyan a kamata a lakáshitelnél, de alacsonyabb a személyi kölcsönnél.


Nem tudom amúgy mit jelent a 2. hitelbírálat. Ha az első egyfajta előszűrés, és azon még átmentetek, akkor lehet, hogy tényleg a határon vagytok, és egy másik banknál esetleg éppen megkapnátok a hitelt.

2018. márc. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!