Hitelt adni hogy lehet?

Figyelt kérdés
Azaz ha van pénzem és szeretnék kölcsön adni kamattal persze akkor csak papírt írunk és kész is van? Meg nem csak barátoknak hanem idegeneknek is szeretnék adni. Cég vagy egyéni kell-e hozzá? Interneten semmin nincs fent arról hogy lehet üzemeltetni egy ilyen hitel"intézetet".

2017. nov. 30. 19:42
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Azt ugye tudod amúgy hogy akik annyira hitelképtelenek hogy egy bank se ad nekik, és hozzád fordulnának, azok a büdös életbe nem fizetnék vissza? aztán perelheted őket, hiába ha nincs semmijük.
2017. nov. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A lényeg hogy nem akarok uzsorás lenni,sokszor adok kölcsön szeretném inkább legálisan csinálni.
2017. nov. 30. 19:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha üzletszerűen akarod csinálni, akkor oda kell egy könyvelő is.

Ha csak ritkán egy-egy alkalommal, akkor magánszemély is csinálhatja.

2017. dec. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Hitelt csak bank adhat, ott meg előírás pár száz millió Ft megléte, de ha most is ebből élsz és nem uzsorás vagy, akkor ez neked aprópénz :)


Tényleg nem vagy uzsorás??? Nekem hihetetlenül hangzik!

2017. dec. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam hogy ebből élek, csak sok embert ismerek. Szerintem a bank dolog a sok száz millióval kicsit túlzás.
2017. dec. 1. 19:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Kicsit bonyolultabb a helyzet annál, hogy csinálsz egy céget és máris lehet hivatalosan hitelezni. Hitelt csak bankok, vagy PÉNZÜGYI VÁLLALKOZÁSOK nyújthatnak. Ezek cégformája zrt, Igen jelentős törzstőke szükséges hozzá és rengereg szabálynak meg kell felelni.
2017. dec. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!