Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Miért ajánlja mindenki az FHB...

Miért ajánlja mindenki az FHB lakáshiteleit amikor nem jók?

Figyelt kérdés
Papíron nagyon szépen kijön a matek, alacsonyak a számok, csak ha kicsit jobban beleássa magát az ember, akkor látszik, hogy a rögzített kamatperiódusokon belül is változhat a kamatfelár. Ez mást nem zavar rajtam kívül?

2018. febr. 8. 11:13
 1/4 xswerdy ***** válasza:
nem tudom, mi a gondod. A kamatperióduson belül nem a kamatfelár állandó, hanem a referencia-kamat. A kamatfelár jellemzően a teljes futamidő alatt állandó, ugyanakkor függhet bizonyos feltételektől. Pl. adott összegű jövedelemnek a bankba utalásától. Ha ezt nem teljesíted, akkor ezt a kedvezményt megvonják. És ezeket a feltételeket jellemzően a bankok havonta vizsgálják, így kamatperiodus közben is megvonhatják. De ha teljesíted a feltételeket, akkor ezek a kedvezmények végig megvannak, így a kamatfelár 20 évig sem változik.
2018. febr. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A gondom az, hogy mondjuk az unicreditnél fixálva van a kamatfelár is a kamatperióduson belül, ergo nem tud nőni a törlesztőm. A legtöbb banknál csak a jegybanki alapkamatot fixálják, tehát ha azt emelné az MNB, akkor a rögzített %-on tartják. Viszont FHB-s ismerősöktől tudom, hogy ott bizony tud nőni a kamatfelár kamatperióduson belül is, ha épp a bank úgy dönt, hogy emeli. Csak rácsodálkoztam itt gyakorin, hogy mindenki az FHB-s hiteleket ajánlja.
2018. febr. 8. 12:36
 3/4 xswerdy ***** válasza:
100%
honnan veszed, hogy nőni tud a kamatfelár? Ilyet még nem hallottam. Az alap kamatfelárból szoktak engedményt adni. Mondjuk, ha a partner biztosítónál van a biztosításod. Ha azt közben átviszed máshova, akkor ugrott a kedvezmény. De hogy a bank csak úgy döntsön, olyan nincs. A törvény nagyon szigorúan szabályozza, hogy mikor változhatnak a hitel költségei.
2018. febr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem untatnálak a részletekkel, de FHB-s tapasztalat ismerőstől, saját bőrén. Az ő feltételei/körülményei nem változtak, de alig fél év után nőtt a törlesztője. Utánajárás, konklúzió.
2018. febr. 8. 14:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!