Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Autó vásárlásnál az autóhitel...

Autó vásárlásnál az autóhitel vagy a személyi kölcsön a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

2018. jan. 20. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

A legjobb megoldás a készpénz.

Ha nincs készpénzed, akkor a legjobb megoldás, ga nem veszel autót :-)


Komolyra fordítva a szót: nem tudom, mennyi a kereseted, de legalább egy használt autóra valót össze kellene tudnod rakni, ugyanis ha kölcsönt veszel fel, mindjárt dupla terhet teszel a nyakadba: egyrészt a törlesztőt kell fizetni, másrészt az autó fenntartását, ami havi kb. 20-30 ezer ft. Tehát minimum 50-60 ezer ft lejön a fizetésedből.


Ezt így egyébként a tények ismerete nélkül nem nagyon lehet megválaszolni, mert pl. nettó 250 ezres fizetés felett már akár 9 %-os személyi kölcsön is van - de az autóhitel részleteit is ismerni kéne (THM, stb).

2018. jan. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*ga=ha
2018. jan. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Ahogy az első írja. Ha csóró vagy, és nincs pénzed autóra, akkor ne vegyél autót. Vagy vegyél olyat, amilyenre telik.


Inkább vegyél egy olcsó Suzukit, mint hogy hitelbe verd magad. Mondjuk én alapvetően a lakás vásárláson kívül mindennel úgy vagyok, hogy csak akkor veszem meg, ha ki is tudom fizetni.

2018. jan. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
54%

Vannak nagyon jó használt autok is, ami nem feltétlenül népautó.

És ha mondjuk másfél milláért megveszed, és a minden javitásra rámegy még egy milla, akkor még mindig jobban jössz ki mint egy 7millába kerülő új autóból, ami ennyiért altalában tenyleg valami népautó, es plusz a kötelező szerviz.

2018. jan. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tényeket azért nem írtam mert akkora a kínálat hogy mindet leírni kellene egy külön honlapot indítani. Gondoltam hogy lesz olyan aki azt fogja írni hogy vegyek kp-ra meg hogy ha nincs pénzem rá akkor ne vegyek. Ők olvassák el újra a kérdést pászor és talán megértik hogy mi is édekelne. Ismerős körökben van aki vett így is úgy is. Melyik a gyakrabban alkalmazott mód?
2018. jan. 21. 14:09
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen lizinges hitelem van Merkantilnál. 50%-ban fizettem, 800.000 Ft. Ez Elvileg 32000 körüli havi dijat jelent, de nem mondták előre (vagy apró betűs rész volt), hogy plusz 7.000 Ft extra dij havonta. Emiatt gondolkozom személyi kölcsönnel való hitelkiváltásban. De még nem tájékozódtam.


Amúgy használt jó autót is érdemesebb venni, inkább így. Ha készpénzben veszi az ember, csak áll benne a pénze.

2018. jan. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mostani kocsimat mikor vettem, előtte végigjártam az itteni bankokat (OTP, K&h, Raiffeisen, Sber). A legalacsonyabb költsége mindenhol a személyi kölcsönnek lett. (az én feltételeimmel a Sber nyert, 11%-kal. )
2018. jan. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!