Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jártas valaki a Munkáltatói...

Jártas valaki a Munkáltatói lakás cafatériában? Nem egészen tiszta még hogy mi hogy van.

Figyelt kérdés
Sokat olvastam róla, de nem értek az ilyenekhez. Azt írják hogy a vételár 30%-a, de legfeljebb 5millió. Tahát ha vagyük azt hogy kb3 vagy 4millió lenne egy ház, akkor nem lehetséges az hogy a felét adja a munkáltató? És ha megkapnánk az összeget akkor az úgy nézne ki mintha kb fizetési előleg lenne, és havonta vonnák le, vagy erre is jön kamat? :/ nekem bonyolult a rendszer. Valaki aki jártas ebben legyen szíves köznapi nyelven elmagyarázni nekem. Köszönöm.

#vásárlás #cafeteria #hitel #Munkáltatói lakás cafatéria
2017. okt. 29. 15:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Vagy ha nem kokrétan ilyen forméban, de hogyan tudná valahogy a munkáltató támogatni a lakás vásárlást
2017. okt. 29. 16:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogyan támogatna.

Adhat kölcsönt, illetve megteheti, hogy a bnki hiteled törlesztését támogatja.

2017. okt. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a hiteltörlesztés támogatásról tudok. Ez egy adómentesen adható juttatási forma. Vannak cégek, ahol a munkabér része a cafetéria. Ez általában egy éves fix összeg, és a dolgozók választhatnak, hogy milyen arányban milyen cafetéria elemeket kérnek. Az előző munkahelyemen is volt ilyen, de a hiteltörlesztés támogatást nem lehetett választani. Azt mondták, hogy nekik kellene ellenőrizniük, hogy a dolgozó tényleg jogosult-e rá vagy sem. Ezt pedig nem akarták felvállalni.


Elméletileg jobban jár egy cég, ha cafetériában kifizet neked havi 50 ezer forintot hitel törlesztés támogatására, mintha bármilyen más formában adna neked havi plusz 50 ezret.


De ez elsősorban a munkáltatódon múlik, vele kell egyezkedned. Például egy fizetésemelésnél ha az mondja, hogy emelné bruttó 10 ezerrel a béredet, megnézheted egy bérkalkulátorral, hogy a munkáltatódnak az a bruttó 10 ezer emelés mennyibe kerül, és kérheted, hogy támogassa a lakáshiteledet a 10 ezernél egy kicsit magasabb összeggel. Neki egy csomó utánajárás, de mindketten jobban járhattok. Ha jól tudom, jelenleg évente 1 millió forintot adhat ilyen jogcímen, ez havi 80 valahány ezer forint max.


De ez nem olyan mint a hitel. Létezik ilyen is, de ez is a munkáltatód jóindulatán múlik. Adhat ugyanis kamatmentes hitelt. Munkáltatói hitelnek hívják, nézz utána. De próbálj meg egyezkedni a munkaadóddal. Mondd el a helyzetedet, hogy szeretnél lakást venni, és láttad, hogy vannak ilyen lehetőségek, és tudna-e segíteni ebben.

2017. okt. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat. Most ezt böngészgettem: [link]


Remélem sikerül valamit intézni.

2017. okt. 29. 17:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!