Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel, totál 0 pénzügyi...

Lakáshitel, totál 0 pénzügyi ismerettel?

Figyelt kérdés
Hogyan tovább? Csak az online hitel összehasonlító portálokat ismerem. Tudom mi az a THM, de ennél mélyebb hitel imseretem nincs. Mégis hogyan tudnám a legjobb lehetőséget kiválasztani?

2017. okt. 5. 13:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem, ez egyáltalán nem biztos.

Először is a lakás^takarékpénztárnak van szerződéskötési díja, ami kb. 30 ezer ft, szerződésenként.

Másodszor, csak akkor kapod meg az államilag támogatott évi 72 ezer ft-ot, ha nem bontod fel közben a szerződést.

Ha bármi miatt időközben szükséged lenne a pénzre, felbonthatod a szerződést, de ebben az esetben ugrik az évi 72 ezer ft állami támogatás.

Pl. ha 2 évig beteszel 20 ezer ft/hó, az évi 240 ezer, 2 év alatt 480 ezer ft, amihez jön 144 ezer ft állami támogatás (össz, 624 ezer ft). De ha ekkor kiveszed, abban az esetben csak a 480 ezer ft-ot kapod meg, az állami támogatást nem. Az állami támogatást csak akkor jár, ha VÉGIG fut a 4 évig a lakáskassza.

2017. okt. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Ezt jó tudni. Viszont ha jól tudom csak simán szünetelni azt tudom ha valami pénzügyi gondom lenne, de utána gond nélkül fizethetem tovább, max így csúszik 1-2 hónapot attól függ mennyit szüneteltem.
2017. okt. 8. 17:50
 13/13 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom, ennek kérdezz utána. Vagy lehet, jön majd valaki, aki ezzel foglalkozik. Én mindenesetre nem hallottam ilyen szüneteltetésről.
2017. okt. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!