Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakáshitel, totál 0 pénzügyi...

Lakáshitel, totál 0 pénzügyi ismerettel?

Figyelt kérdés
Hogyan tovább? Csak az online hitel összehasonlító portálokat ismerem. Tudom mi az a THM, de ennél mélyebb hitel imseretem nincs. Mégis hogyan tudnám a legjobb lehetőséget kiválasztani?

2017. okt. 5. 13:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%

Ahhoz, hogy lakáshitelt kapj, számtalan feltételnek kell megfelelni a banknál - ezek egyike az, hogy minimum 20 % önerővel kell rendelkezned, azaz, ha a kiszemelt lakás az egyszerűség kedvéért 10 millió ft, akkor min. 2 millió ft készpénznek kell lennie, csak a fennmaradó 8 millióra vehetsz fel hitelt.

Ez megvan?, Meg még számos feltétel, s ezek után érdemes csak nézegetni, továbbgondolni a dolgot.

2017. okt. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Nem reklámként mondom. Mi kb 3 hónalja vágtunk bele csok os lakáshitelbe, voltunk bent a k&h-nál , otp-nél elmondtuk az elképzelést, adtak papirokat. Kérdeztük hogy mi lenne a törlesztő, menyi lenne az az összeg amenyivel többet kell vissza fizetni, hitel biztosítás van e, hitelbe lehet e beletörleszteni ingyenesen... ami csak eszedbe jut kérdezd meg. Hülye kérdés nincs. Nekünk a k&h volt a megfelelő
2017. okt. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%
Első az önerő lehet 100% ingatlan is, nem feltétlenül kell kp.
2017. okt. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Igen, tudom, meg CSOK, meg kutyafüle, macskafarka, de mivel a kérdező azt írta, hogy 0 pénzügyi ismerete van, így nem bonyolítottam volna. Már csak azért sem, mert valaki meg azt gondolta, hogy az ingatlan, mint önerő lehet a megvásárolandó (új)ingatlan is.
2017. okt. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező keress meg hitel tanácsadókat. De vigyázz velük azért. Elvileg nem kérhetnek pénzt tőled, de nyilván elsősorban azt a bankot fogják ajánlani ahonnan a legtöbb jutalékot kapják.

Én is most voltam ebben a helyzetben de szerencsére egyedül is sikerült megtalalni a számunkra legkedvezőbb ajánlatot. Írtam közvetítőknek, de nem tudtak jobbat ők sem szerintem.

2017. okt. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Igen a megvásárolni kívánt ingatlan is fedezet szokott lenni de az önmagában kevés, hiszen a bank úgy nem lesz pénzénél ha az adós nem tud fizetni.
2017. okt. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
20 millió értékű lakásról van szó, amibe önerőből ~8 milliót tudok a kezdésnél belerakni. A maradék lenne hitel. A fizetésemmel van apróbb bibi. Most fogják jelentősen megmelni de 3 hónapot várnom kell, addig meg nem tudom maradhat e függőben a vásárlás.
2017. okt. 5. 22:52
 8/13 anonim ***** válasza:

És a mostani fizu nem elég a hitelhez? Csak a legális fizetésed számít. És minimum 3 hónapja ugyanott kell dolgozni, de inkább régebb óta és nem lehetsz próbaidős.

Az önerő aránya teljesen jó amúgy, csak a jövedelem is fontos.

2017. okt. 6. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha pénzügyileg ügyesen akarsz kijönni akkor minél több, akár 30 év futamidőt válassz. Így kevés lesz a havi törlesztő. Mellette köss 4 éves (legrövidebb) lakástakarékot, család tagok segítségével amennyit csak bírsz fizetni, egyenként havi 20 ezerért. 4 év után betörleszted. Miért jó ez? Mert jelenleg a lakástakarékon az állami támogatás miatt több hasznod lesz mint amit a hitel kamaton buksz, mivel annyira alacsonyak a kamatok JELENLEG.

Fontos, hogy jelenleg. Ez változhat, de kérhetsz 5-10-15 évre fix kamatot, csak akkor azt most is kicsit többért kapod, de nem kell aggódni ha úgy alakul a gazdaság, hogy felmennek nagyon a kamatok. Vagy kisebb kamat most de akkor kockázat van. Ez a te döntésed.

Javaslom beszéld át ezt egy hozzáértővel, én csak saját tapasztalatom írtam, mert mostanában vagyunk ebben a helyzetben. Addig keresgéltem, míg találtam olyat, hogy az állami támogatás miatt jóval kevesebbet kell visszafizetni mint amit felveszünk hitel összeg.

Konkrétan havi 9000 Ft-ot nyerünk tisztán (ennyivel több a hasznunk havonta, mint amit költségként kamatra fizetünk). Pár év után végtörlesztünk, addig pedig fix lesz a kamat.

2017. okt. 6. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi és ha most kötöm meg ezt a lakás takarékot, mondjuk akár 4-5db ot 4-5 családtag nevére is kötök 4 évre, akkor az már fix, hogy ezekre jönni fog a támogatás, és 4 év múlva jól jövök ki belőle és több pénz jön ki mint amennyit befizettem?
2017. okt. 8. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!