Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Melyik kamatperiódust válasszam?

Melyik kamatperiódust válasszam?

Figyelt kérdés
3 hónap,1 év,5 év? Már annyi tanácsadót meghallgattam,annyi cikket elolvastam és mindenki mást mond..
2017. szept. 18. 23:40
 1/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
86%

"mindenki mást mond.."


Azért mond mindenki mást, mert mindenki másképp bízik a magyar (és a világ) gazdaság működésében. Ha valaki abban bízik, hogy a magyar gazdaság a világgazdasággal együtt stabil vagy javuló lesz a hitel futamideje alatt, az a lehető legrövidebb kamatperiódust fogja javasolni, mert ekkor a legalacsonyabb a hitel kamata, ilyenkor kell a legkevesebbet visszafizetni. Viszont egy gazdasági összeomlás, vagy akár egy kormányzati cél változása (elengedik az erős forintot és emelik a kamatot) esetén ez fog végül a legtöbbe kerülni.

Aki abban bízik, hogy hamarosan jön egy összeomlás, vagy a (forint)kamatokra kedvezőtlen kormányzati döntés, az a lehető leghosszabb kamatperiódust fogja javasolni, mert ekkor _valószinűleg_ ez fog a legkevesebbe kerülni. Ha viszont stabil/javuló marad a gazdaság, akkor ez lesz a legdrágább.

Sem az elemzők, a bankok, sem az annuakik, sem az ufók, sem Soros György, sem más nem tudja, hogy mi lesz 1 év múlva, 2 év múlva, 5 év múlva vagy 10 év múlva. Sejthetik trendek és korbbi tapasztalatok alapján, de ha nem jön be, akkor nem jön be... Így neked is nehéz dolgod van a döntésben. A kérdés, hogy TE melyikben bízol jobban? A stabilitásban vagy az összeomlásban? De még ez sem ilyen egyszerű, mert ha az összeomlásban, akkor az mikor jön el? Ha elég későn, akkor még mindig jobban jársz a rövid kamatperiódussal. Ha a stabilitásban bízol, akkor meddig? Mert ha elég hamar kiderül, hogy tévedsz, akkor jobban jársz a hosszú kamatperiódussal.

Szóval ezért mond mindenki mást. Egyikük sem beszél hülyeséget, csak mindegyik másban bízik.

2017. szept. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%
Az első jól írta, te tudod mit vállalsz be. Én is most gondolkodom ezen. Az 5 éves fixnek nálam kb 2-3 ezerrel több a havi törlesztője a fél évente változóhoz képest. Ennyit nekem megér a nyugalom, kiszámíthatóság havonta, így szerintem ezt választom.
2017. szept. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Összeomlást nem tartok reálisnak, de ettől még a lehető leghosszabban fixált kamatperiódust választanám.

Sőt, én olyan bankot választanék amely az egész futamidőre fix kamatot kínál.


Bármi történik nem fog változni a törlesztőrészletek.

Jelenleg a hitelkamatok nagyon alacsonyak, ennél lejjebb ha megy is, már nem sokkal, tehát azon nem ér nagy veszteség, hogy a te hiteled is lehetne olcsóbb mondjuk két év múlva.


De ha x idő után találsz jobb kínálatot a piacon, akkor igénybe veheted a hitelkiváltás lehetőségét egy új szerződéssel, akár másik banknál.

Persze ennek is vannak költségei, de lehet, hogy még úgy is megéri.

Így biztosítva is vagy a növekvő kamatok ellen, de nem zárod el magad a későbbi esetleges olcsóbb hitelkínálatok elől sem.



Melyik bankban készülsz hitelt felvenni? Csak kíváncsiságképp kérdezem.

2017. szept. 19. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
No igen, jó ha végig fix, csak hát az 10-15-20 évre nagyon drága és felesleges ha mondjuk 5 év alatt elő és végtörlesztesz.
2017. szept. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Legrövidebb kamatperiódussal. Ill. számold ki mennyivel nőne a törlesztő 1% kamatemelkedés esetén, 10% kamatemelkedés esetén.
2017. szept. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!