Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Állami támogatású lakáshitel?...

Állami támogatású lakáshitel? Milyen kamatperiódust válasszak?

Figyelt kérdés

Lakáshitelt szeretnék felvenni és eddig az 5 éves kamatperiódusún gondolkoztam,de mivel lehet hogy a bérem kevés lenne a törlesztőhöz így szóba került a 3 havi kamatperiódus. Csak félek hogy elszáll a kamat...nagyon biztatnak hogy ne aggódjak olyan mértékben nem tud elszállni mint annak idején a devizahitelnél és azt mondják nincs értelme az 5-10 éves kamatperiódusnak..

13 millió lenne a hitel, 10 milliót állami támogatású lakáshitel keretében venném fel 1 éves fix kamatozásúként(5 évig van az állami támogatás),a maradékot 3 milliót a 3 havi kamatperiódussal.Kötök mellé 2 lakástakarékot, így azt számolták hogy a 3 milliós hitel 6 éven belül kifutna..Mi a véleményetek hozzáértők? Bemerjem ezt így vállalni,vagy inkább menjen az egész hitel egy fix kamatozású 5 éves kamatperiódusú hitelbe és ha kevés a bérem akkor adóstársat is be lehet vonni. Nagyon ajánlgatták nekem az állami támogatású hitelt hogy butaság lenne nem igénybe venni..


2017. szept. 15. 11:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Közgazdászként mondom, hogy ilyet nem lehet ígérni, hogy biztos hogy nem szállnak el úgy a kamatok.
2017. szept. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom,ezért nagyon nehéz a döntés..
2017. szept. 15. 11:38
 3/15 anonim ***** válasza:
A kamatperiódusos törlesztési szisztéma nem azt jelenti, hogy a periódus alatt bekövetkező negatív hatások nem érintenek. Azok a hatások az új periódusban jelentkeznek majd. Pl. ha a periódus első napján felmegy a piaci kamat 1 százalékot és ott is marad örökre, akkor a következő periódusban neked 2 százalékkal nagyobb kamatod lesz. 1 amit az előző periódusban megnyertél és 1 ami az aktuális periódusban növekményként jelentkezik. A periódusos szisztéma nem kockázatot csökkent, hanem növeli azt.
2017. szept. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi,sokat segítettél ezzel!Tehát ha nem kamatperiódusos megoldást választom akkor az esetleges kamat ingadozás arányosabban oszlik el az évek alatt.
2017. szept. 15. 20:48
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Akkora hitelt vegyél csak fel, hogy akkor se legyen gond a törlesztése, ha mondjuk duplájára felmegy a törlesztő részlet! Ez a forint hiteleknél is simán lehetséges! Nézd meg mondjuk az elmúlt 20 évet, hogy hogyan változott jegybanki alapkamat. A hitel kamatok ezt az ingadozást kb követik. Keress a neten hitel kalkulátort, ahová beírhatsz futamidőt, kamatot, és nézd meg hogyan változik a törlesztő részlet, ha növeled a kamatot! Meg fogsz lepődni.


A kedves tanácsadódtól meg kérdezd meg, hogy hajlandó lenne-e aláírni egy papírt arról, hogy ha mégis elszállna a törlesztő részleted, akkor bizonyos százalék fölötti rész fizetését átvállalja helyetted.


És még valami. Ha hitelt veszel fel, ne centizd ki a dolgot, legyen legalább annyi vésztartalékod, hogy egy esetleges munkanélküliség esetén legalább fél, de inkább 1 évig ki tudd húzni úgy, hogy közben a hitelt (a jelenlegi törlesztő részlet duplájával számolj) is tudd fizetni.


Inkább ne vágj bele a hitelbe, minthogy tönkretedd az életedet. 13 millió forint nagyon sok pénz. Tudod mennyi mondjuk 8%-os kamat mellett ennek havonta csak a kamat törlesztése? 86 ezer forint, és ez csak a kamat.


Jól gondold át a dolgot!

Üdv.

2017. szept. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
köszi,tudom hogy nagy kockázat de sajnos nincs más lehetőségem.Vagyis van de az az albérlet..az is nagyon drága manapság és az is inkább növekedni fog..
2017. szept. 16. 23:00
 7/15 anonim ***** válasza:
47%
Nem élvezed a drága albérlet és a drága saját lakás örömeit, ha ezek megszerzése és megtartása nehézségeket okoz. A terhek felvállalásánál csak addig szabad elmenni, amit játszva teljesíteni tudsz. Biztos lehetsz benne, hogy amikor élesben jelentkeznek a fizetnivalók, nagyobb terhekkel szembesülsz, mint amit akkor hittél amikor bevállaltad őket. És még-egy a tartalékról. Súlyos tévedés, hogy a tartalék arra való, hogy a krízishelyzetekben a törlesztés folyamatos legyen, bízva abban, hogy jobb idők jönnek. A tartalék arra való, hogy fel lehessen számolni a hitelt. Pl: Eladni a hitellel terhelt lakást, visszafizetni a banknak a tartozást és a maradvány tartozást a tartalékból lehessen rendezni. A Tartalék a felszámolás vagy a kiszálló pénzt jelenti. Egy hitelből nem lehet kiszállni, csak akkor, ha kifut vagy ha életed végéig csődbe kerülsz. A kettő között van, hogy veszteséget könyvelsz el. No ez a tartalékod. A tartalék kiszámítható. A lakás vételára a hitelből és önerőből áll össze. Az önerő és a tartalék, azonos legyen a hitellel. A tartalék nulla hozamot termel a mai betétkamatok tükrében, - tudom. Ha a tartalékot arra használnánk, hogy annyival kevesebb hitelt vegyünk fel akkor - kvázi - annyit kamatozna a tartalék, mint amennyi a hitelünk kamata. No ez a kamatveszteség a tartalékon IS hozzászámolható a terheinkhez. Mindezek szerint, óriási a kockázata a hitelnek. Jól gondold át, ne siess. Egy technikát is javaslok. Ha döntöttél nyugodtan várj még 1 hónapot és újra értékeld a döntésed és ha változott, kezd elölről, dönts újra és megint várj 1 hónapot.
2017. szept. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Ebben az országban sajnos nehézséget okoz a feltételek megszerzése..most úgy látom fogom bírni,de persze a kamatváltozást nem tudom befolyásolni..döntenem kell sajnos és gyorsan mert olyan élethelyzetben vagyok..ezt most nem fejteném ki nagyon bonyolult.

A bérlésnél az a kockázat hogy szintén drágul illetve hogy a tulajdonos egyet gondol és eladja a lakást én meg költözhetek.A hitelnél az hogy drágul.Itt egy kockázat ott kettő.Ezért döntöttem a hitel mellett.Tudom a drágulás mértéke a hitelnél durvább lehet mint egy albérletnél bár ez sem biztos..ha tud valaki egy 3. opciót szívesen meghallgatom.Nagyon köszönöm a segítségeteket és a tanácsokat!

2017. szept. 17. 11:56
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia! 3. opció, hogy szobát bérelsz, vagy többen összeálltok, és úgy béreltek lakást, és emellett amennyit csak lehet, félre teszel. Majd ha összegyűlik elég pénz, tovább léphetsz.
2017. szept. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Sajnos Magyarországon az albérlet üzlet a lakástulajdonosok kezében van, akik nem értenek hozzá. veszélyesek a bérlőkre és önmagukra egyaránt. Az ideális az lenne, ha a lakástulajdonos és a bérlő között professzionális cégek lennének, akik nagy számú ingatlant és bérlőt és bérelni akaró személyt kezelnek. A magánkiadás megszűnne, ill. végzettséghez és szoros hatósági kontrollhoz kötött lenne.
2017. szept. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!