Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Küldtem pénzt egy ismerősömnek...

Küldtem pénzt egy ismerősömnek PayPal-on, és visszajött? Többi lent.

Figyelt kérdés

Pár hete átutaltam néhány száz forintot egy jó ismerősömnek, mert vett nekem a neten valamit, és a PayPal-on kifizettem neki. 1 napig azt írta ki a PayPal, hogy az illető még nem acceptálta. Másnap megtalálta a postafiókjában a PayPal e-mail-jét ami arról szólt, hogy ahhoz, hogy pénz fogadásához meg kell erősítenie az e-mail címét. Rákattintott a megfelelő linkre, megerősítette. Azt hittem minden rendben van. Mostanában többször is belenéztem a PayPal fiókba, és furcsállottam, hogy ahhoz képest, hogy átment az utalásom az ismerősömnek, hetek óta Pending van kiírva az átutaláshoz, most pedig azzal szembesültem, hogy az összeg visszakerült a számlámra, és Refund van kiírva.


Kaptam egy értesítést a PayPal-tól.


Dear xxxxx,

On Jul 3, 2017, you sent a payment to xxxx for 720 HUF.


The funds have been returned to your account.


This payment was returned for the following reason(s):


xxxx is an International member who did not manually accept or deny this payment.


Ha jól értem azt jelenti, hogy az ismerősöm ahhoz képest, hogy állítása szerint megerősítette a fiókját mégsem történt meg? Ez az összeg jár a hölgynek ezért mindenképpen vissza akarom juttatni hozzá, úgy, hogy lehetőleg ne küldje vissza a PayPal. Mi a teendő?



2017. aug. 3. 09:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ott van az indoklásban az oka.

Nem a fiók megerősítése volt a gond, hanem az, hogy az ismerősöd nem nyomta meg az accept/decline (elfogad/elutasít) gombot egyikét, tehát a Paypal úgy vette, hogy ő nem értesült a te szándékodról, ezért törölve lett a próbálkozásod.

2017. aug. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2017. aug. 3. 10:35
 3/4 A kérdező kommentje:
Annak idején direkt rákérdeztem, hogy mire volt szükség a pénz fogadásához, és az ismerősöm azt mondta, hogy meg kellett erősíteni a fiókját, és rákattintani a PayPal e-mail-ben az aktiváló linkre, de nem említette, hogy további lépésekre is szükség lett volna a pénz fogadásához. Talán nem is tud elfogadás/elutasítás gombról, egyébként ez nekem is újdonság.
2017. aug. 3. 11:05
 4/4 A kérdező kommentje:
Örülnék, ha valaki meg tudná írni, hogy hogy hol található a PayPal-nál az accept/decline gomb, hogy az ismerősöm el tudja fogadni a pénzt.
2017. aug. 3. 11:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!