Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Inkasszózni csak az adós...

Inkasszózni csak az adós nevén lévő bankszámlát tudják?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy, ha ismerősöm bankszámlája inkasszózva lett, akkor, ha az én bankszámlámra kéri a fizetését, akkor kerülhet e inkasszó az én bankszámlámra? Ugye a saját bankszámlám az én nevemen van csak.


Nem az adósság megfizetésével van a gondja, csupán, hogy így nem tudja felvenni a maradék pénzét sem. Tehát, ha simán a fizetéséből a munkáltatónál vonnának x összeget le az jobb lenn.


Most csak azért aggódom, mert a párom és az én fizetésem is a saját számlámra érkezik, és elég nagy gázba lennénk, ha inkasszót raknának a számlámra, csak mert a fizetését hozzám küldik. Én csak segíteni szeretnék neki, ha már ilyen pocsék helyzetbe került. Van okom aggódni, vagy így az én számlámmal nem tudnak mit kezdeni?


Előre is köszönöm, ha valaki tud rá megfelelő választ.



2017. jún. 26. 18:14
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
#10 De legalább a maradék megmarad.
2017. jún. 27. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!