Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Inkasszózni csak az adós...

Inkasszózni csak az adós nevén lévő bankszámlát tudják?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy, ha ismerősöm bankszámlája inkasszózva lett, akkor, ha az én bankszámlámra kéri a fizetését, akkor kerülhet e inkasszó az én bankszámlámra? Ugye a saját bankszámlám az én nevemen van csak.


Nem az adósság megfizetésével van a gondja, csupán, hogy így nem tudja felvenni a maradék pénzét sem. Tehát, ha simán a fizetéséből a munkáltatónál vonnának x összeget le az jobb lenn.


Most csak azért aggódom, mert a párom és az én fizetésem is a saját számlámra érkezik, és elég nagy gázba lennénk, ha inkasszót raknának a számlámra, csak mert a fizetését hozzám küldik. Én csak segíteni szeretnék neki, ha már ilyen pocsék helyzetbe került. Van okom aggódni, vagy így az én számlámmal nem tudnak mit kezdeni?


Előre is köszönöm, ha valaki tud rá megfelelő választ.



2017. jún. 26. 18:14
1 2
 1/11 anonim válasza:
51%
Ne jotekonykodj. Nem kell jotekonykodni!
2017. jún. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
57%
Kezdődik a sz.rkavarás, kerüljétek ezt az ismerőst mintha pestises lenne. Nem elég hogy ki tudja hány fele tartozik, még belevon 2 másik embert téged meg a párod. És amilyen ostoba a kérdező bele is megy.
2017. jún. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
42%
Ha a te számládra kéri a fizetését, akkor megbüntethetik, mert kivonja a jövedelmét a végrehajtás elől.De még téged is megbüntethetnek.
2017. jún. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"ismerősöm bankszámlája inkasszózva lett, akkor, ha az én bankszámlámra kéri a fizetését,...

a párom és az én fizetésem is a saját számlámra érkezik,"


És mondd, azon elgondolkodtál már - csak egy gyakorlati kérdés - hogy

1.- mégis hogy fog hozzáférni az ismerősöd a saját fizetéséhez? Te fogod levenni neki? Mert akkor úszik a saját, 150 ezerig ingyen felvehető kp. lehetőséged.

2.- vagy megadod neki a bankkártyád PIN kódját? mert akkor, ha amúgy is anyagi bajban van, akár még a Ti fizetéseteket is bármikor leveheti.


És igen, jogilag is meglehetősen aggályos...

Ráadásul bankban csak személyivel adják ki a pénzt - tehát Neked mindig mennie kell vele, ha a fiókban akarná felvenni.


Elhiszem, hogy segíteni szeretnél, de vele bukhatsz Te is... (anyagilag és jogilag)

2017. jún. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A te számlád más tartozása miatt nem lehet inkasszálni.


Mivel az a pénz jogilag a tiéd. Az hogy te felveszed és utána odaadod neki, az már más dolog.


Téged senki nem jelenthet fel vagyonkimentés miatt. Egy ilyen húzás miatt az adóst sem fogja senki.


A te vagyonod nem fenyegeti semmilyen hatóság illetve büntetőeljárástól sem kell tartanod.


Amit valaki írt, hogy hogyan akarod majd neki odaadni, nem lesznek-e konfliktusok, az viszont már más kérdés.

Ez rajtatok múlik, hogy ti hogyan egyeztek meg és ahhoz tarja-e magát mindenki.

2017. jún. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó köszönöm a válaszod ez érdekelt volna igazán.


A többieket is megértem ki mit miért és hogyan írt, de direkt nem írtam ki, hogy mi a teljes sztori, mert senkire nem tartozik, hogy kinek és miért és hogyan akarok segíteni. Nem egy jött ment senkinek, és nem, nem fér a bankszámlámhoz, én veszem fel a pénzt és én adom oda neki amikor jön érte. Saját butasága miatt került ilyen helyzetbe és most áll helyre sok mindenből, van jól fizető munkája stb stb. Annyira őrült meg nem vagyok, hogy más használja külön a bankszámlámat... se rokon se senki.


De megkaptam a válaszom, átmenetileg így nem kerül anyagilag padlóra, aztán megpróbálja elintézni, hogy részletfizetéssel a fizetéséből vonják közvetlen az adósságot, mert nem mindegy, hogy x összeggel kevesebbet kap, vagy egyáltalán nem tudja felvenni a fizetését.


Köszönöm mindenki válaszát, talán másnak segítségére lehet, aki tényleg képes lenne kiadni a banki adatait és meggondolatlanul cselekedni.

2017. jún. 26. 21:14
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

"Mivel az a pénz jogilag a tiéd. "

No, hát ezt én erősen megkérdőjelezném: attól, hogy a számlámra érkezik egy bizonyos helyről pénz, az nem jelenti azt, hogy jogilag az enyém. Pl. egy téves utalást sem költhetek el - vissza kell adni.


Arról nem, beszélve, hogy átutaláskor xy cégtől megérkezik (ha egyáltalán a munkáltató hajlandó más számlaszámára elküldeni a pénzt) az összeg munkabér címén.

Nos, hogy lenne jogilag a kérdezőé a pénz, ha nem is áll azzal a céggel szerződésben? NAV, feketejövedelem vizsgálódás, stb.

Én semmiképpen nem mennék bele ilyenbe a kérdező helyében - nagyon nagy bonyodalmak származhatnak belőle.

Az ismerős nyisson egy takarékszövetkezetben egy másik számlát (oda majd egy kicsit később érnek el, ha elérnek...) - ha már mindenképpen segíteni akarsz neki.

2017. jún. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Az 5-ös korrekt választ adott, a saját bankszámlád és pénzed nincs emiatt veszélyben, illetve a jogi formáját is meg lehet találni ennek, hogy a pénzmozgások háttere is rendben legyen. (pl. kölcsön)
2017. jún. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
85%

# 5/8 Időpont tegnap 19:57 vagyok.



7. válaszoló!

Kérdőjelezd meg, attól még úgy van ahogy írtam.


A számlakövetelés a számlatulajdonos vagyona jogilag.

Ez több mint egy vélelem.


Ha a végrehajtó pert indít, hosszú pereskedés után ha a bíróság ki is mondja, hogy a másik személy pénze, akkor is mi történik.

A kérdező vagyonával semmi. Hiszen csak arra a vagyonelemre mondhatja ki, hogy nem az övé, amit amúgy is odaad az adósnak.


De egy ilyen perre és ítéletre úgysem fog sor kerülni. Nem havi fizetés esetén indítanak ilyen pert a végrehajtók, hanem amikor ingatlanvagyont tüntetnek el az adósok vagy egy összegben milliókat.


A téves utalást pedig miért kevered ide?


NAV, feketejövedelem, vizsgálódás...


Ezeket a félinformációkon alapuló hangzatos dolgokat miért szeretik úgy dobálni sokan?


Semmi nem írja elő, hogy egy magánszemély a bankszámlájára csak neki szánt pénzt fogadhat. Maximum az utaló fél kötheti ki, hogy másnak a számlájára nem utal, csak akinek akar.

De az pedig csak az adós és a munkahely ügye.


Vizsgálódás? Átvételi elismervény és le van tudva.

Magánszemélyt pedig ilyenek miatt mikor vizsgál szerinted a NAV? 99%-ban legendák. Ha mégis akkor pedig könnyen bizonyítható, hogy mi történt.


Kérdező! Átvételi elismervényt tanácsos lenne írni a pénzről minden hónapban.



7. válaszoló!

Milyen pénzügyi tanulmányaid vannak? Vagy akár más közgazdász?

Persze ha jogot végeztél, az is rendben.

2017. jún. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ezt is könnyen ki lehet kerülni, mert kiadnak egy letiltást a fizetésre és a cége már csak a maradékot fogja a számládra utalni, tehát ez is csak rövid ideig megoldás...
2017. jún. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!