Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudnám az igazamat...

Gesztike kérdése:

Hogyan tudnám az igazamat bebizonyítani?

Figyelt kérdés

A kerdésem elégge komplikált,remélem ide való kérdés és tud segíteni valaki.

Tavaly nyáron kaptam egy egy hetes munkalehetőséget,takarító cég keresett beugro embereket elég magas fizetésért,én ezt elvállaltam.Le is dolgoztam az egy hetet,majd amikor mondták,hogy adjam meg a bankszámla számom hirtelen a sajátomat nem tudtam és megkértem az öcsémet ő adja meg a sajátják.Az összeg még aznap a számlálon volt és az öcsém levette ezt a pénzt.Sajnos a mai napig tagadja,hogy ő vette le,nyilván a kártya nála volt,tudjuk mindketten hogy ő volt,de a családom nem tudja kinek higyjen.Voltam a banknan elkérni a havi számlamozgásokat ahol egyértelműen leírták,hogy azon a napon amikor az összeg megérkezett le is vették.33600forintról beszélünk pontosan.Meg az elvről,hogy meglopott.Szerintetek mot tehetek,hogy egyértelműen bebizonyosodjon,hogy valóban levette ezt a pénzt?!Remélem érthető voltam,próbáltam röviden leírni.Köszönöm a segítségeket! 18/l


2017. ápr. 18. 11:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
41%

"Sajnos a mai napig tagadja,hogy ő vette le,nyilván a kártya nála volt,tudjuk mindketten hogy ő volt"

Hát ha az öcséd saját számlájáról valaki pénzt vesz fel, vélelmezhető, hogy az maga az öcséd volt, nem tudom, ebben mi olyan nagy rejtély. (Legálisan csak akkor vehet fel más pénzt, ha társtulajdonos, vagy rendelkezik a számla felett. Illetve akkor is, ha társkártyája van. Az teljesen szabálytalan, hogy odamész az ATM-hez egy másik ember kártyájával, és pénzt veszel fel.)


"Voltam a banknan elkérni a havi számlamozgásokat ahol egyértelműen leírták,hogy azon a napon amikor az összeg megérkezett le is vették."

Nem tudom, mi alapján adják ki neked az öcséd számlamozgásait. Ez nonszensz. Biztosan jól értem a történetet? Ha az öcséd kizárólagos tulajdonú bankszámlájáról van szó, akkor neked a "testvért jogán" nem adhatnak ki semmilyen információt, ez nem egy ilyen családos történet.


"Szerintetek mot tehetek,hogy egyértelműen bebizonyosodjon,hogy valóban levette ezt a pénzt?!"

Ezzel kapcsolatban nem tudsz mit tenni. Hiszen teljesen nyilvánvaló, hogy ő vette fel a pénzt. Itt a fő kérdés az, hogy mi alapján KAPTA a pénzt a cégtől, ahol dolgoztál. Hiszen attól még, hogy az ő számlaszámát adtad le, ő nem lesz jogosult arra a pénzre. Elvi és jogi értelemben sem. Akár be is perelhetnéd, hogy eltette a pénzedet; gondolom nem szívesen pereled be egy családtagodat, de ha a szép szó nem segít, és kell a pénz...


-------


"Az öccse simán mondhatja, hogy felvette és odaadta a kérdezőnek a pénzt"

Persze, csak ez mindössze levegőbe beszélés. Én is mondhatnám, hogy tegnap adtam neked kölcsön 10 millió forintot készpénzben, légyszi ma add vissza, de valahogy csak bizonyítanom kéne az átadás tényét, nem?

2017. ápr. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
41%

"de valahogy csak bizonyítanom kéne az átadás tényét, nem?"


Tulajdonképpen két egymásnak ellentétes állítás esetén életszerűbb adott esetben a bíróságon, hogy miután a kérdező az öccse számlájára utalta a pénzt az kivette a bankból és odaadta neki. Egy állítás egy tagadás mindig patthelyzet.

2017. ápr. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,valaki kérdezte,hogy kaptam meg a számlamozgásról a papírt,úgy hogy az öcsém kiskorú így anyu kikérhette.Igazából nekem a legcélszerűbb az lenne ha megkapnám a felvételt ahol egyértelmű hogy ő vette le,akkor már nem merné azt mondtani,hogy odaadta.Annak meg az oka,hogy lassan egy év eltelt hogy azóta sem tudtam hova mehetek ezzel,szívem szerinr feljelenteném.Szerintetek érne valamit?Tudna segíteni a rendőrség?
2017. ápr. 18. 16:58
 14/15 anonim ***** válasza:
61%
Ennyire unatkozik a kamu munkaügyi kérdéseket kiíró köcsög??? Most már kamu családi kérdéseket ír ki???
2017. ápr. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
42%

Kérdező, Te tényleg ennyire nem érted?

TE ADTAD MEG AZ ÖCSÉD SZÁMLASZÁMÁT, azaz TE KÉRTED, hogy odautalják. Az öcséd felvette - ez nem illegális, hogy a saját számlájáról felvegyen pénzt - és vagy odaadta vagy nem. Mint írta valaki: egy állítás - egy tagadás =patthelyzet.

Mire fel jelentenéd fel a rendőrségen? Mivel bizonyítod, hogy nem kaptad meg a pénzt? A videofelvétel semmire nem bizonyíték, csak arra, hogy felvette - éééés? Azt mondja: Neked adta - bizonyítsd be, hogy nem kaptad meg.


Hogy jobban értsd: ha a TE számládról vette volna fel a TE TUDTOD NÉLKÜL, a TE KÁRTYÁDDAL, akkor bizonyíték lehetne a videofelvétel, hogy jogtalanul használta a kártyádat, de így?.... Hiszen Te adtad meg az Ő számlaszámát, Ő meg a saját számlájáról felvett pénzt - ez mind nem tilos.

2017. ápr. 18. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!