Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan tudnám az igazamat...

Gesztike kérdése:

Hogyan tudnám az igazamat bebizonyítani?

Figyelt kérdés

A kerdésem elégge komplikált,remélem ide való kérdés és tud segíteni valaki.

Tavaly nyáron kaptam egy egy hetes munkalehetőséget,takarító cég keresett beugro embereket elég magas fizetésért,én ezt elvállaltam.Le is dolgoztam az egy hetet,majd amikor mondták,hogy adjam meg a bankszámla számom hirtelen a sajátomat nem tudtam és megkértem az öcsémet ő adja meg a sajátják.Az összeg még aznap a számlálon volt és az öcsém levette ezt a pénzt.Sajnos a mai napig tagadja,hogy ő vette le,nyilván a kártya nála volt,tudjuk mindketten hogy ő volt,de a családom nem tudja kinek higyjen.Voltam a banknan elkérni a havi számlamozgásokat ahol egyértelműen leírták,hogy azon a napon amikor az összeg megérkezett le is vették.33600forintról beszélünk pontosan.Meg az elvről,hogy meglopott.Szerintetek mot tehetek,hogy egyértelműen bebizonyosodjon,hogy valóban levette ezt a pénzt?!Remélem érthető voltam,próbáltam röviden leírni.Köszönöm a segítségeket! 18/l


2017. ápr. 18. 11:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Meglopott? Kicsoda? Levette a SAJÁT számlájáról a pénzt.


Neked bank semmi információt nem fog kiadni a testvéred számlájáról. Csak a számlatulajdonos adhatna be reklamációt erre.

2017. ápr. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen,a saját számlájáról vette le de az én pénzemet,tisztában van vele ő is,hogy az a pénz nem őt illeti,ezért szeretném az igazamat bebizonyótani
2017. ápr. 18. 12:27
 3/15 anonim ***** válasza:
47%

Mondtam:

Jogilag nincs mit bizonyítani.


Erkölcsileg én értem amit mondasz, de ott nincs lehetőséged.

Illetve az, hogy kézenfogod a testvéred, bementek a bankba és bejelenti, hogy valaki lelopta azt a 33600 ft-ot a számlájáról. De ezt nyilván nem teszi meg, ha tudja, hogy ő volt.

2017. ápr. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
47%

Sajnos igaza van az előttem szólónak: az öcséd számlaszámát Te adtad meg, tehát még Te is "hozzájárultál", hogy meglopjon. Ha saját számlaszámodat adtad volna meg, ez nem következik be. Ha nincs bankszámlád a kifizetéskor, akkor kértél volna 1 nap türelmet tőlük és megcsinálják semmi perc alatt a bankban.

Jogilag semmit nem tudsz tenni - te mondtad, hogy oda küldjék a pénzt (ráutaló magatartás), bebizonyítani meg lehetetlenség, hogy nem kaptad meg a pénzt. Tegyük fel, hogy megnézik az ATM automatánál lévő videót (mondjuk egy év elteltével már ez sem járható út), és akkor mit látnak? Azt, hogy a számlatulajdonos felveszi az adott időben a SAJÁT SZÁMLÁJÁRÓL a pénzt. Ebben semmi szabálytalan nincs, tehát ez sem bizonyíték. Azt is mondhatja, hogy Ő odaadta neked (se Te nem tudod bizonyítani, hogy nem így volt, se Ő nem, hogy így volt) és te meg elköltötted és most rá akarod kenni.

Egyetlen megoldás van: megtanulod, hogy nem közösködsz más számlájával és megtanulod, hogy nem bízhatsz a saját testvéredben sem. Ennyi. Sajnos drága tanulópénz volt.

2017. ápr. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
38%

Sajnos nem tudod bebizonyítani, hacsak valahogy hozzá nem juttok a pénzfelvétkor készült videófelvételhez.


Fogd fel úgy, hogy 33600 forintodba került, hogy megtudd, milyen ember is a testvéred valójában, és hogy hogyan viszonyulj hozzá a későbbiekben.

2017. ápr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a válaszokat,ment a zöld kéz.Sajnálom,hogy jogilag nem tehetek semmit,értem amit mondatok.Tanulópénznek jó volt...
2017. ápr. 18. 13:14
 7/15 anonim ***** válasza:
16%
Beszélsz a pénzküldő céggel küldjön másolatot és emailt mikor mennyit HOVA - KINEK küldött . Aztán ezeket amikor a család jelen van kiteríted és megcsíped a férget . Ez kell neki mert egy tetű .
2017. ápr. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
86%

6-osnak, 7-esnek, egyik sem bizonyíték:

Az öccse simán mondhatja, hogy felvette és odaadta a kérdezőnek a pénzt, csak az elköltötte, s most így akarja befeketíteni.

Senki nem tudja bebizonyítani a saját állítását.

2017. ápr. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
60%
Arról nem beszélve, hogy közben eltelt majdnem egy év - eddig nem volt ez probléma? Csak most lett az? Ha velem ez történik, már másnap szarrá verem az öcsémet :D
2017. ápr. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%
Elveszel tőle egy 30 ezres cuccot te is.
2017. ápr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!