Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Hogyan léphet ki az egyik...

Hogyan léphet ki az egyik kezes a devizahitelben lévő kezesség alól? Miért nem elég csak egy kezes?

Figyelt kérdés
Van egy 2007-ben apám által felvett devizahitel a ház terhére, 20-év futamidőre, ami már forintosítva lett 2012-ben havi fix törlesztőrészletre. A másik kezes már régóta nem fizet bele semmit és nem is itt lakik, így ketten fizetjük apám meg én. A másik kezes ki szeretne lépni a kezességből, erre van úgy lehetőség, hogy ne kelljen helyette másik kezest keríteni? Elég csak egy kezes? Ha nem akkor miért? Mivel ilyen embert úgysem fogunk találni, mert senki nem olyan hülye. Ja és ez a kilépni kívánó kezes ügyvédhez fordult...Utána olvastam a neten, de nem derül ki hogy két kezes esetén mi a helyzet.

2017. ápr. 5. 12:23
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Nem ők vették fel a hitelt, apám és anyám elváltak, és apám vette fel a hitelt a házra, és tesóm meg én lettünk a kezesek benne. Csak tesóm elköltözött, amúgy meg apám fizetése egyedül nem elég a hitelbe úgyhogy én is adok bele, tesóm is adott egy ideig, de már nem kell mert ketten is bírjuk. Ennek ellenére ügyvédhez fordult. Jól megromlott emiatt a bankos dolog miatt az egész családi viszony. Kellett nagyon az a gazdasági válság ami miatt felemelték a duplájára a havi törlesztőt ezek a pénznyelők...
2017. ápr. 8. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!