Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Köteles vagyok ennyit fizetni?

Köteles vagyok ennyit fizetni?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne,hogy 500ezer ft-ot vettem fel az otp-től,megszünt a munkahelyem egy ideig fizetésképtelen voltam azóta dolgozom,viszont a bank most 1,5 milliót követel mivel átadták a faktoringnak,olyan levelet küldtek,hogyha az első részletet befizetem a 1,5 millióból akkor elfogadottnak tekintik részemről a 1,5 milliós uzsora kamatot,ha nem fogadom el tehát nem fizetek akkor meg csak tovább nő az összeg mit tegyek nem fogadom el az uzsora kamatjukat de ha az első részletet befizetem akkor megkötöttnek tekintik a részletfizetési szerződést 1,5 m-ról.Járt már valaki igy?
2017. márc. 7. 09:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A követeléskezelő rátette az alap tartozásodra a maga költségeit és hasznát, amire igazából annyit kérhet, amennyit gondol.

Húzhatod, halaszthatod, hogy nem fizetsz, de akkor per lesz belőle és végrehajtás, aminek a költségeit szintén te viseled. Ebből már nem jössz ki jól.

Nem kellett volna hagynod idáig fajulni a dolgokat, a bankkal kellett volna tárgyalnod, amíg volt esély és át nem adta követeléskezelőnek.

2017. márc. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
munkanélküli voltam egy ideig igy nem volt lehetőségem fizetni,de ez abszurd uzsora kamat 500 000 ft-ra 1,5 öt kérni.ezt kéne a törvénynek büntetni.
2017. márc. 7. 09:49
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

Milyen uzsorakamat?


Nem fizettel, igy jartal. Inkabb azt kellene buntetni, aki lopni akar mint te.

2017. márc. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

"500ezer ft-ot vettem fel az otp-től,megszünt a munkahelyem egy ideig fizetésképtelen voltam "


Nos, egyik hozzászólásodból sem derült ki, mennyi ideig voltál fizetésképtelen?

Ez olyan szempontból érdekes, ugyanis gondolom, személyi kölcsönt vettél fel, s a hitelkamat nőtt igen bőszen ez alatt az idő alatt...Eleve az 5000 ezer ft kölcsön felvételéhez, 5 éves futamidő esetén 780 ezer ft-ot kellett volna visszafizetned. Lehet, a szerződés felmondása után már büntetőkamatokat is számoltak fel, plusz még rájön a követeléskezelő munkadíja - bizony, nagyon csúnyán meg tud nőni...

valóban akkor kellett volna megoldást keresni a bankkal, amikor nem tudtál fizetni - akkor nyilván egyezségre tudtatok volna jutni. SŐT! Van olyan lehetőség (valami biztosítás féle), hogy ha munka megszűnése miatt nem tudod fizetni, akkor addig "áll" a tartozás - nem kerül felmondásra, követeléskezelőhöz, stb.

2017. márc. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
30%
Melyik évben vetted fel a hitelt?
2017. márc. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
3hónapg nem volt munkaviszonyom,ki akar lopni zombikám,csak nem 3x 4x anyit akarok visszafizetni mert az bizony uzsora kamat,iq bajnokok kiméljenek a hozzászólásaikkal ha megkérhetem.
2017. márc. 7. 12:16
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

És még a providentet szidják sokan.


Az a szomorú, hogy ilyen esetben még evés helyett is a hitelt kell fizetned, semmit sem tudsz tenni a fizetés helyett!

2017. márc. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Igen, köteles vagy. Nem most kell egyezkedni. Most màr kèső. Azèrt kell ennyit fizetned mert a faktoring cèg nem ingyen dolgozik. Busàs hasznukat is veled fizettetik meg. Jogos vagy sem, ez van. Ha most meg elkezdesz fizetni, mindig jobban jàrsz mintha nem. Mivel abban az esetben meg több lesz a tartozàs. Egyszer nekem is volt 183.000 Ft-os tartozasom, amit mèg eppen az utolsò időben sikerült kifizetnem, ìgy elkerülve a nagyobb bajt.
2017. márc. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
53%
Ha közben eltelt jópár év akkor nem meglepő az összeg.
2017. márc. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%

"csak nem 3x 4x anyit akarok visszafizetni mert az bizony uzsora kamat"


Akkor minek irtad ala? A penz meg kellett uj ledtévére meg ájfónra.

2017. márc. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!