Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki jártas egy kicsit hitelek...

Aki jártas egy kicsit hitelek terén, esetleg bankban dolgozik segítsen legyen szíves, mert holnapig megesz az ideg?

Figyelt kérdés
Kinéztünk egy családi házat,ami első látásra szerelem volt,4 és fél millióért.Szeretnénk megvenni,viszont eddig mindenhol azt olvasom,hogy 5 millió alatt nem lehet felvenni lakáshitelt.Ìgy marad az,hogy személyi kölcsön.Sajnos félretett pénzünk nincs.Van két gyermekünk.Párom nettó jövedelme 230000 ft.Én GYEDen vagyok a kisebbik gyermekünkkel,a GYED összege 78000 ft,plusz a két családi pótlék,az 26600.A gondom azzal van,hogy három éve már vett fel párom személyi kölcsönt,1millió ft-ot,at vonják tőle,minden hónapban.26000 ft azt hiszem.olyan volt már,hogy 15ig kell elvileg levonni,és volt hogy le lett véve az összeg,és 5én mikor ment rá utalás,abból fogták le.Így ķét hét csúszás szokott lenni,több nem.Így van esélyünk,hogy megkapja az 5 milliót,vagy milyen lehetőségek vannak?holnapra van időpontunk a bankba,de egyszerűen annyira ideges vagyok miatta.megköszönném,ha valaki tud nekem érdemben segíteni.
2017. jan. 29. 15:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

#9

Több bank is elfogadja a CSOK-ot önerőnek, az Ő esetükben, ez 1,4 millió ft.

2017. jan. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11

A 4,5 misis eladhatatlan ingatlanra az kevés önrésznek

2017. jan. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ezzel a jövedelemmel nem fogtok ilyen sok személyi kölcsönt kapni, de nincs is rá szükség. Az OTP ad lakáshitelt 5M Ft ingatlan érték alatt is, de nálatok az a legnagyobb baj, hogy nincs megtakarításotok és már eleve van egy személi kölcsönötök is.

Próbáljátok meg úgy, hogy a 2 gyerekre megigénylitek az 1,43M CSOK-ot, ha kell még pár százezer Ft önerő - mert az ingatlanra nem ad a bank annyi hitelt, ami szükséges lenne - még talán menni fog ennyi személyi kölcsön, de nagyobb összegben nem szabad gondolkozni, mert az nem fog menni de egyébként is rossz üzlet lenne.

2017. jan. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Már ne haragudj meg a kérdésért, de ha a korábbi 1 MFt hitel utáni 26.000 Ft-os havi törlesztést is csak úgy tudja megszerezni a bank, hogy egy fél hónapig sorbanáll a számlán, és a fizetés megérkezésekor jut hozzá a pénzéhez, akkor miből lenne kifizetve a tervezett 5 milliós hitel törlesztő részlete? Amikor hó közepén már nincsen pénzetek a bankszámlán? Miből fizetnétek az 5 milliós hitelt?
2017. jan. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!