Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Aki jártas egy kicsit hitelek...

Aki jártas egy kicsit hitelek terén, esetleg bankban dolgozik segítsen legyen szíves, mert holnapig megesz az ideg?

Figyelt kérdés
Kinéztünk egy családi házat,ami első látásra szerelem volt,4 és fél millióért.Szeretnénk megvenni,viszont eddig mindenhol azt olvasom,hogy 5 millió alatt nem lehet felvenni lakáshitelt.Ìgy marad az,hogy személyi kölcsön.Sajnos félretett pénzünk nincs.Van két gyermekünk.Párom nettó jövedelme 230000 ft.Én GYEDen vagyok a kisebbik gyermekünkkel,a GYED összege 78000 ft,plusz a két családi pótlék,az 26600.A gondom azzal van,hogy három éve már vett fel párom személyi kölcsönt,1millió ft-ot,at vonják tőle,minden hónapban.26000 ft azt hiszem.olyan volt már,hogy 15ig kell elvileg levonni,és volt hogy le lett véve az összeg,és 5én mikor ment rá utalás,abból fogták le.Így ķét hét csúszás szokott lenni,több nem.Így van esélyünk,hogy megkapja az 5 milliót,vagy milyen lehetőségek vannak?holnapra van időpontunk a bankba,de egyszerűen annyira ideges vagyok miatta.megköszönném,ha valaki tud nekem érdemben segíteni.
2017. jan. 29. 15:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Mekkora hitelt akartok felvenni?
2017. jan. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
5 milliót
2017. jan. 29. 15:50
 3/14 xswerdy ***** válasza:
13%

Nekem K&H-s hitelem van, ott most megnéztem a hirdetményt (Te is meg tudod amúgy nézni, ha ennyire esz az ideg). 2 millió a minimális hitelösszeg. Szerintem más bankoknál is bőven 5 alatt van. A személyi kölcsön sokkal rosszabb konstrukció, mindenképpen kifejezett lakáshitelt vegyetek fel!


2 gyerekre kaptok 1.430.000 Ft CSOK-ot. Ez önerőnek számít, a többit elvileg felvehetitek hitelként (80% lehet a hitel törvényileg, nektek pedig már csak 70% kell a CSOK után).


A jövedelmetek 50%-a lehet a törlesztőrészlet, amibe viszont az egyéb hitelek is beszámítanak, de ezen belül vagytok a 26.000 személyi kölcsönnel együtt is.


A két hét csúszás még nem olyan esemény, amit jelentenének a KHR-be, csak 90 nap után. Persze az adott bank lehet, hogy megjegyzi, de ha más bankhoz mentek, ők nem látják a csúszásokat (de a személyi kölcsön meglétét igen).


Tehát nem látok problémát, de persze az adott bank egyedi bírálat után dönt. Lehet, hogy érdemes hitelközvetítővel beszélnetek. Ő tud már eleve olyasmit, hogy melyik bank hitelez egyáltalán kistelepülésen lévő házat (gondolom ez az ár nem nagyvárosi), vagy hol problémáznak a gyed-en, és hol tekintik simán jövedelemnek.

2017. jan. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
A baj az,hogy nem adnak lakáshitelt 5 millió alatti házra.Azért a személyi kölcsönön gondolkodunk.akkor bìzunk a legjobbakban.köszönöm a válaszod
2017. jan. 29. 15:59
 5/14 anonim ***** válasza:

Lakáshitelt, 5 millió ft-ot tuti nem fognak adni 4 és fél milliós házra. Személyi kölcsönt pedig valóbanm nagyon rossz lenne felvenni.

Meg nem tudom, azt tudod-e, hogy a gyerekek után felvehető CSOK-nál 10 évig életvitelszerűen ott kell laknia annak, aki felveszi a CSOK-ot és 10 évig az állam bejegyzi a jelzálog jogot.

[link]

2017. jan. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A férjed hitélet önként fizeti vagy már végrehajtanak rakat(vonják)?
2017. jan. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Dehogy,nincs végrehajtás,mondom,max két hetet szokott vele csúszni.
2017. jan. 29. 16:10
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
en szemelyi kolcsont senkinek sem ajanlom. nekem anno az erste-nel volt "csak" 750.000 ft hitelem, 21.000 ft volt a havi törlesztesem 60 honapra. Azaz 1.260.000 ft-ot fizettem vissza, ami felmillioval tobb lehuzas volt... el se merem kepzelni 5millios szemelyi kolcsonnel mi lehet....
2017. jan. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

önrész nélkül, gyedre, egy eldugott faluban lévő ingatlanra lakáshitelt nem kaptok.

A jövedelem meg kevés az 5 misi személyi kölcsönhöz fedezet nélkül

2017. jan. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
plane ugy meg kevesebb, hogy mar van egy hiteluk
2017. jan. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!