Elevulhet a kamat?

Figyelt kérdés
Eleg regi sztori, csak eszembe jutott. Kb 6-7 eve minusz 30.000-be volt az akkori bankszamlam. Elkuldtunk anyukam szamlajarol 20 ezret.Eltelt 1-2 honap, volt ra felesleges penzem, mondom befizetem a maradekot. Kozolte a bankos holgy mar nem lehet, atadtak behajtocegnek. Mondom akkor mi van azzal a 20 ezerrel. Ok mar ezt nem tudjak mert megszuntettek a bankszamlat.Hat egy ideig ez maradt igy. En mar elotte nyitottam egy masik banknal szamlat. Kb 1 ev mulva errol a szamlamrol levettek a fizetesem (tobb mint 100 e ft), mondvan a behajtoceg ezt megteheti. Az akkori 30 ezrem 2 vagy 3 honap utan tehat tobb mint 200 ezerre emelkedett es ebbol levettek kb 120 ezret, mert annyi volt akkor "csak" rajta. Most a kezembe akadt egy level, amit 3 eve kuldtek, hogy keressem fel a behajtoceget. Szemelyesen hozzateszem, telefonon erre nincs lehetoseg. Azota semmi, a masik szamlamrol sem vonnak evek ota. Kerdem en most mi van? Ez akkor ennyi volt? En igazabol kifizettem a tobbszoroset annak aminek nem is kellett volna.
2016. dec. 28. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Elévülhet, de ebből a katyvasz történetből nem nagyon lehet megmondani, hogy mikor fog elévülni.
2016. dec. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ugy ertem rendorsegi ugy, ilyesmi lehet belole, letartoztatas barmi? Tudom sok filmet nezek.
2016. dec. 28. 23:46
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
Nem lehet.
2016. dec. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Annyi történhet, hogy megint megjelenik a behajtó cég és most már 3 millióval tartozol.
2016. dec. 29. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

Először is: "behajtó" cég nem inkasszálhatja a bankszámládat. Azt csak végrehajtó teheti meg.


Másodszor: Nekem is zavaros kicsit a történet, tehát érdemben nem tudok hozzászólni.


Rendőrségi letartóztatás és hasonló dolog egy tartozás miatt nem lesz. A befizetett 20 ezer sorsa is kérdéses, mert olyan nincs, hogy "nem tudja a bank" mi lett vele...

2016. dec. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Igen eleg kesze-kuszan irtam, de valahogy probaltam a lenyeget osszeszedni.
2016. dec. 29. 08:56
 7/9 anonim ***** válasza:

"En igazabol kifizettem a tobbszoroset annak aminek nem is kellett volna."


Szerintem ez hibás logika.


Miért nem keresed fel azonnal a "behajtócéget" és kérsz tájékoztatást a tartozásod összegéről és annak részletezéséről?


Olyan apróságokkal most ne is foglalkozzunk, minthogy kaptál egy levelet a behajtótól és 3 évig szartál rá. Szerinted ha homokba dugod a fejed attól megoldódnak a problémák? Ha igen, fogsz te még nagyot nézni...

2016. dec. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Felkerestem oket, de mint irtam csak szemelyesen lehet intezni. Nem budapesti vagyok es ezt kozoltem a ceggel telefonon. Hat naluk mashogy nem lehet. Utana volt meg telefonhivas, email, aztan annyi. Tehat en kifizettem kb 190 ezret a 30- as minuszomra. Inkabb engem vettek hulyere minthogy, homokba dugtam a fejem. De koszi, hogy ezt megirtad. A magyarok tenyleg azt veszik hulyere akit lehet. En beszptam
2016. dec. 30. 00:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Ajánlott levél, és kérj tájékoztatást...
2016. dec. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!