Tenyleg elevulhet a NAV tartozás? Mikor, milyen esetben?

Figyelt kérdés
2016. dec. 27. 10:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
En ennek ellenkezojerol tudok :D
2016. dec. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Persze, sőt 5 évről 4 évre csökkent az elévülési idő.

[link]

2016. dec. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem ertem ez miert jo... En rendesen adozok, ezek szerint nem kell mindenkinek?
2016. dec. 27. 11:10
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Kellene, vannak akik mégis ügyesen kijátsszák! Nincsen semmi a nevén, és mint írták (én 6 évet tudtam) el évül!
2016. dec. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
En az ilyet egy bizonyos osszeg felett börtönbe zárnam
2016. dec. 27. 11:29
 6/14 anonim ***** válasza:
25%
Kérdező, ha szerinted ez ilyen egyszerű, akkor ne adózz te sem és majd meglátod.
2016. dec. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is 5 évről tudtam, egészen pontosan annak az évnek az utolsó napjától számított 5 évről, amikor az adót meg kellett volna fizetni. Ez pedig fél évvel meghosszabbodhat, ha valamilyen végrehajtási cselekmény történt.

A linkelt cikkben sem látom, hogy ez 4 évre csökkenne jövőre, igaz, csak felületesen futottam át.


Tehát, ha valakinek nincs semmilyen vagyontárgy a nevén és nincs jövedelme (vagy csak olyan, ami mentes az inkasszó alól), az 2016 június 30. után kérelmezheti, hogy a 2010-es évre vonatkozó és korábbi tartozásait töröljék elévülésre hivatkozva.

2016. dec. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
92%

A börtön amúgy nem biztos, hogy jó ötlet lenne, mert az illető ottani tartása lehet, hogy többe kerülne, mint az adó, amit nem fizetett meg.

Az adócsalás, ÁFA csalás, költségvetési csalás, egyébként bűncselekmény, amiért járhat szabadságvesztés is, viszont nem mindenki adócsaló, akinek adótartozása van. Például, akinek TB tartozása van, vagy csődbe ment a vállalkozása és nem tudta az adókat se megfizetni, az nem ez a kategória. Őket nem zárják börtönbe.

2016. dec. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ez azert durva. Van egy ismerősöm, akinek tobb millio Ft adótartozása van, es direkt ugy dolgozik, hogy készpénzben kéri a fizetését, a sajat neven meg semmi nincs. El,mint hal a vízben.
2016. dec. 27. 14:13
 10/14 anonim ***** válasza:
#7. " 2016 június 30. után kérelmezheti, hogy a 2010-es évre vonatkozó és korábbi tartozásait töröljék elévülésre hivatkozva." Egy ismerősömnek kérni sem kellett, kapott egy értesítést, hogy megszűnt ellene...Lehet igazad van, csak én a valóságot írtam! :)
2016. dec. 27. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!