Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Végrehajtási letiltást tettek...

Végrehajtási letiltást tettek a bankszámlámra és bankkártyámat is lezárolták. Szabályos eljárás ez?

Figyelt kérdés
A fő kérdésem az lenne, hogy a bankkártya zárolására miért kerülhetett sor, amikor a számlán volt elegendő összeg, ami fedezte a tartozást. Ennek ellenére mégis zárolták a bankkártyámat és nem hajlandók feloldani már több hete. Nem egy nagy összegű tartozásról van szó eleve, azért is nem értem ezt az agresszív eljárást az ügyben. Komolyan normális, hogy 30 ezres tartozásért - amit teljesen jogtalan követelésnek is tartok ráadásul, de mivel 15 ezerért lehetett volna fellebbezni, ezért nem tettem meg... - ilyen felhajtásban részesítik a delikvenst? Lehet esetleg jogorvoslatért fordulni, vagy arra már késő? Köszi a választ előre is!

2016. nov. 10. 07:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyilván, mire végrehajtásra jutott a dolog, az az eredetileg 30 ezer már minimum 80. Erre így, ha nem volt fedezet, akkor még nincs vége az eljárásnak, és ezért igen, zárolhatták. Pontosabban egész egyszerűen nincs pénzed, amihez hozzáférj.
2016. nov. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
29%
Olvasd el a számla szerződését. A kártyát esélyesen a bank tiltotta, nem a végrehajtó, egyfajta szankcióként, mert "problémás" ügyfél vagy.
2016. nov. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem teljesen így volt... Az alaptőke 5000 forint volt, amit figyelmetlenségből mulasztottam el rendezni. Ebból az 5000 forintból lett később 34000.-, amiből kb. 20 ezer a bírósági végrehajtó munkadíját képezi...
2016. nov. 10. 08:00
 4/8 A kérdező kommentje:
Amúgy egy közjegyzői díjról van szó, amit nem rendeztem időben, azaz 5000.- forintról, amiből lett így 34000.- amit nem it értek teljesen hogy miért lett az alapösszeg több mint 6x-osa.
2016. nov. 10. 08:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert kellett egy fizetési meghagyásos eljárás (5.000,- Ft eljárási díj, esetleg ügyvédi munkadíj rá, késedelmi kamat), majd egy végrehajtás elrendelésének díja (5.000,- Ft, ügyvédi munkadíj), majd a végrehajtó díja, stb.


Simán lehetett volna több is.

2016. nov. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"A kártyát esélyesen a bank tiltotta, nem a végrehajtó, egyfajta szankcióként, mert "problémás" ügyfél vagy."


Ha ez így van, akkor bankot fogok váltani hamarosan, ugyanis már 7 éve vagyok az ügyfelük és eddig soha semmi problémás ügyem nem volt ezt az egyet leszámítva. Tartozásom nem volt sosem, így a "problémás" ügyfél besorolást teljesen alaptalannak tartom a részükről.

2016. nov. 10. 08:38
 7/8 anonim ***** válasza:
A bankot kérdezted már?
2016. nov. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Ha mondjuk csak 60 ezer ft van a számládon, akkor nem tudták teljesíteni, mert mentes összeget rajta kell hagyniuk. Egy 34 ezer forintos inkasszo automatikus teljesüléséhez 96500 ft-nak kell a számlán lennie. Lehet, hogy te a zarolas miatt úgy látod, hogy levonták, de lehet, hogy csak zárolták az összeget és a tényleges könyvelése nem történt meg vagy csak részben. Ha így van, akkor ezért nem oldották fel a kártya zarolasat sem. De ha bemész és kéred, hogy a mentes összeg terhére is teljesüljön az inkasszo, akkor fdl tudják oldani a számládat. De ahelyett, hogy puffogsz, kérdezd meg a bankodat.
2016. nov. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!