Tenyleg elevulhet a NAV tartozás? Mikor, milyen esetben?

Figyelt kérdés
2016. dec. 27. 10:33
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
10-es, szerencsés volt az ismerősöd; általában nem jellemző, hogy hivatalból vizsgálják, az adósnak kell kérelmezni a felülvizsgálatot elévülésre.
2016. dec. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Köszönöm a nevében.
2016. dec. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Tóth Károlyka ***** válasza:
22%
Bizony el! 5 év, de ennél hamarabb leírják a behajthatatlan tartozásokat, mert rosszul mutat a statisztikában. Csak hogy értsd:nekem minden évben keletkezik kb 900 ezer adótartozásom, amit nem fizetek be. Jelenleg kb 2 M el tartozom. :) Persze ha holnap bemennék a NAV hoz 1M el, hogy ennyi van, leírnák az egészet, mert látnák hogy 20 év alatt ennyi van és kész. Azért gondold meg jól, mert ez egy életstílus. Nem lehet semmi sem a neveden, nem dolgozhatsz hivatalosan, mert letiltják, elárverezik, stb.
2016. dec. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Com válasza:

Nekem 2009ben keletkezett adótartozásom a TB, és egyéb járulékok meg nemfizetése után.

2011ben kapott a cég ahol dolgoztam felszólítást, hogy vonjanak le X százalékot. De mire elintézték, jött a tél és elbocsájtottak a hidegre hivatkozva. /építőipar/

2012ben nem volt semmi.

2013ban keresték meg a céget ahol dolgoztam, hogy vonják le.

A főnök nagy izgalomban közölte velem, hogy most mi legyen.

Kérdeztem mennyi lenne az összeg?

Ami jellemző az építőiparra, hogy mindenki minimálbérre van bejelentve, vagy nincs is bejelentve. És zsebe kapja a pénz nagy részét.

Szóval a hivatalos bérem 30% vonták le. Ami 13.000 körül volt. Levonták 5ször és megint beköszöntött a tél.


Véleményem szerint az építőiparban dolgozóknak nem kell még egy púp a hátára a NAV személyében. Inkább rendet kéne rakni a vállalKozsok közt.

2016. dec. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!