Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megteheti ezt egy bank? Tudok...

Megteheti ezt egy bank? Tudok panaszt tenni?

Figyelt kérdés
3 éve fizetek havi 30.000-el egy személyi kölcsönt. Ma átadták a faktoringnak, mert 2 (azaz kettő) hónappal elcsúsztam, de annyi monitoring díjat pakoltak rá, hogy túlléptem egy összeghatárt, ami felett átadják ugye. Most jött az egyenlegértesítő, hogy 1M forintnyi hitelből én összesen a 3 év alatt 83.000 ftot fizettem be szerintük. Tehát az összes többi, több, mint 2 millió forint csak úgy elszállt. Tudok panaszt tenni ez ügyben? Egyáltalán nem érzem fairnek, hogy már visszafizettem 2millió forintot a felvett 1re, és még 1et követelnek, + ugye faktoringdíj... Hova forduljak?

2016. dec. 23. 10:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sehová nem érdemes fordulni, a kölcsönnél az a normális, hogy 2-3-szor annyit fizetsz vissza.


Ha meg elcsúszol a törlesztéssel, akkor annak vannak konzekvenciái.

2016. dec. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom megvannak a csekkek vagy az atutalasi bizonylatok amivel be tudod bizonyitani hogy te fizetted rendesen.


Azzal ne gyere hogy mennyit fizettel mennyire, pontosan tudtad a kamatokat amikor felvetted a penzt.


Menj be a bankba es beszelj veluk.

2016. dec. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 ede1219 ***** válasza:
85%

"Tehát az összes többi, több, mint 2 millió forint csak úgy elszállt."


Apró kiigazítás:

36x30000 = 1080000.- Ft, tehát milyen két millióról beszélsz?

2016. dec. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

Átadták faktoringnak?

Ezt pontosítani kellene. Nyilván az történt, hogy felmondták a szerződést és azon nyomban átadták (eladták) egy faktoring cégnek illetve engedményezték a követelést. Nem?

A levélben mit írtak?


A három hónapot meghaladó lejárt tartozás szokott lenni általában az ami már alapot ad a hitelezőnek a szerződés rendkívüli felmondására.

De előtte biztos kerestek telefonon, levélben, ráadásul tértivevényes levélben és nemcsak a tartozás tényéről, hanem a várható következményekről is tájékoztattak.


Az hogy csak 83 000 ft-ot fizettél be három év alatt természetesen irreális. Nyilván ők sem ezt írták. Ha ez van leírva, akkor nagyon súlyos hibát vétettek, vagy csak a levelet tolták el rondán. Az is nagy hiba persze.


Minél előbb beszélj a faktoring céggel, akinek tartozol. Hiszen már nem a banknak, ha eladták és engedményezték a tartozásodat.

Az egy dolog, ha a bankcsoport faktoring cégének tartozol, akkor nyilván a bank fiókjaiban is tudsz intézkedni.

De amúgy is beszélhetnél a hitelező bankkal, hogy mi van a rendszerükben a hiteltörténetben és amikor felmondták a szerződést, mi miért mennyi volt.


Visszatérve a 83 000 ft-ra.

Nem inkább azt írták, hogy az eredeti tőketartozásod annyival csökkent?

Ez sajnos lehetséges, bár akkor nagyon rossz hitelkonstrukció volt.


Ezeket sürgősen kellene tisztázni.

Ha ma már nem tudod, akkor a következő munkanapon.


Sajnos így innen csak ennyit tudok segíteni.

2016. dec. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyedül az utolsónak köszönöm(neked nagyon, ment a zöld kéz), a többinek lehet, hogy nem ártana egy xanax, ha így felhúz titeket egy téma, hogy rögtön rá kell ugrani egy kérdezőre. Titeket minősít. Amúgy köszönöm, már nem aktuális, megkaptam a (napok óta igényelt) visszahívást, végre meg tudtam kérdezni, és tényleg nem jól jött meg a levél, nem is értette a kolléga, hogy honnan jött az összeg, mert köze sincs az eredetihez. Ezen már nem csodálkozom azok után, hogy személyesen is mást mondtak a fiókban, meg telefonon is, még mikor fel akarták mondani (ugyan azon a napon reggel széttették a kezüket, hogy felmondják, délután telefonon ne aggódjunk, még csak fel akarják, bőven van időnk)... Az meg egyébként teljesen mindegy, hogy melyik konstrukciót választja az ember ("csak a hülye megy bele abba, hogy a kamatot törleszti először"-válaszolónak), a kamatot akkor is behajtja a cég, ha fejre állva veszed fel a hitelt.
2016. dec. 23. 13:47
 6/12 anonim ***** válasza:
20%
Nincs olyan, hogy "a kamatokat törlesztem először". A kamat mindig a fennálló tőketartozásra van kivetve, így az első hónaptól az utolsóig mindig fizetsz kamatot is.
2016. dec. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam én is, kedves utolsó, igazad van. :) Most látom, hogy azt a hozzászólást, ami miatt azt leírtam már törölték a moderátorok, én jelentettem. Semmi tartalma nem volt, csak, hogy h*lye vagyok, mert rossz a konstrukció. Amiről nem is beszéltem... :D
2016. dec. 23. 14:26
 8/12 anonim ***** válasza:
12%

6os

Nekem autós hitel tapasztalatom van.

Annál az elején nagy %ban a kamatot fizeted, kis %ban a tőkét. Kb a futamidő felénél volt egálba. A vége felé pedig alig kellett kamatot fizetni mert már a nagyja a tőket fizetem meg ekkor.

Bár érdekes hogy így szétszedték, mert ha emlékem nem csal akkor fix törlesztőm volt meg pontosan 5 évig fizettem.

2016. dec. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

# 4/8 ma 12:57 válasz írója vagyok.


Akkor nem is mondták még fel? És nem is adták át faktornak?


Mert akkor egy dolgot kell tenned nagyon rövid időn belül, az elmaradásaid minél jobban csökkenteni és vigyázni, hogy soha ne haladja meg a 90 napot. De lehetőleg ne is legyen.


Ha pedig van lehetőséged, akkor érdeklődd meg, hogy mennyi díja van az előtörlesztésnek.

Mert ha egyszerre nagyobb összegeket tudsz törleszteni, akkor csökken a tőketartozás és ezáltal a kamatozás mértéke is illetve a havi törlesztőrészlet is.

2016. dec. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
6-os, osztan az annuitásos hitelről hallottál-e már? Javaslom nézz utána.
2016. dec. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!