Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Megteheti ezt egy bank? Tudok...

Megteheti ezt egy bank? Tudok panaszt tenni?

Figyelt kérdés
3 éve fizetek havi 30.000-el egy személyi kölcsönt. Ma átadták a faktoringnak, mert 2 (azaz kettő) hónappal elcsúsztam, de annyi monitoring díjat pakoltak rá, hogy túlléptem egy összeghatárt, ami felett átadják ugye. Most jött az egyenlegértesítő, hogy 1M forintnyi hitelből én összesen a 3 év alatt 83.000 ftot fizettem be szerintük. Tehát az összes többi, több, mint 2 millió forint csak úgy elszállt. Tudok panaszt tenni ez ügyben? Egyáltalán nem érzem fairnek, hogy már visszafizettem 2millió forintot a felvett 1re, és még 1et követelnek, + ugye faktoringdíj... Hova forduljak?

2016. dec. 23. 10:51
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"6os

Nekem autós hitel tapasztalatom van.

Annál az elején nagy %ban a kamatot fizeted, kis %ban a tőkét. Kb a futamidő felénél volt egálba. A vége felé pedig alig kellett kamatot fizetni mert már a nagyja a tőket fizetem meg ekkor.

Bár érdekes hogy így szétszedték, mert ha emlékem nem csal akkor fix törlesztőm volt meg pontosan 5 évig fizettem."


Amit írtál, az pont azt jelenti, amit én is írtam. Annuitásos hiteled volt. Magyarországon a magánhitelek döntő többsége ilyen, mert az emberek azt szeretik, ha hónapról hónapra ugyanolyan a hiteltörlesztés mértéke. Kiszámíthatóbb, de legalábbis annak tűnik.


Az annuitásos hitelnél is hónapról hónapra a fennálló tőketartozás után fizeted a hitelt, mint minden hitelnél. De az első hónaptól kezdve tőkét is törlesztesz, mert ha nincs tőketörlesztés, akkor sose fogy el a hiteled.


Mivel hónapról hónapra kisebb a tőke, ezért hónapról hónapra kevesebb kamatot kell fizetni. A törlesztőrészlet összege fix, kisebb kamat mellett így hónapról hónapra egyre több tőkét törlesztesz, és a havi törlesztőn belül egyre nő a tőke aránya.


De ez semmiképpen sem jelenti azt, hogy előre kifizetnéd a kamatot, vagy bármi hasonló. Kamatot mindig a fennálló tőketartozásod után fizetsz.


Szomorú, hogy emberek felvesznek milliókat, hosszú évekre eladósítják magukat, és az alapokkal sincsenek tisztában.

2016. dec. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

"6-os, osztan az annuitásos hitelről hallottál-e már? Javaslom nézz utána."


TErmészetesen hallottam róla.


Az annuitásos hitelnél sem "előre fizeted a kamatokat", vagy hasonló tévhitek.


Az annuitásos hitelnél is hónapról hónapra pont annyi kamatot fizetsz, amennyi a kamatlábból és az aktuálisan fennálló tőketartozásból következik.

2016. dec. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!