Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakás szeretnék vásárolni...

Lakás szeretnék vásárolni melyik baknál?

Figyelt kérdés
5.5milliôba kerűl a lakás de 6 milliô szeretnék föl venni hohy maradjon még pénzem aprôbb felujìtásokra. Az OTP ben azt mondták hohy 1milliôt kell föl vennem személyim kölcsönbe és ugy adnak 5 milliôt lakáshitelbe. Melyik banknál érdemes hitel föl venni egyáltalán hogy zajlik ez?

2016. dec. 27. 13:09
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Mégegyszer mondom hogy kapok hitelt . Õk ajánlották az 1 milliôt is .
2017. jan. 2. 03:38
 12/24 anonim ***** válasza:

Én nem értem, hogy mindössze 3 nap alatt hogy a fenébe adnak neked hitelt? 2 különböző hitelt vennél fel.

1. 1 millió Ft. személyi hitel

2. 5.5 millió Ft lakásvásárlási hitel.


Már a személyi hitel elbírálása is 3 vagy több nap.

Egyszerre a két hitelt nem bírálják el.


Te most vagy hazudsz vagy mondták a bankban, hogy elbírálás alatt vagy, de kizárt, hogy örömmel közölték, hogy 3 nap alatt rögtön adtak 2 hitelt is ami több mint 6 millió.

Még a bejelentett jövedelmedet sem tudják 3 nap alatt leellenőrizni, főleg nem az ünnepek alatt..

Benne dolgozom, tudom, hogy megy ez.

2017. jan. 2. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
Ja. Arról nem is beszélve, hogy előbb a személyi hitelt kell, hogy megkapd, és ha mondjuk ezt megadják, akkor figyelembe kell venniük a törlesztési idődet, és összegedet. Vagyis már kevesebb a pénzed, hogy lakáshitelt is igényelhess..
2017. jan. 2. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
A másik 79%-os válaszolóval teljes mértékben egyetértek (én is szakmabeli vagyok, ismerem az OTP eljárási rendjét is). Ennyi idő alatt maximum csak hitegetni lehet azzal, hogy kapsz majd hitelt, de egy lakáshitel elbírálása jóval hosszabb idő. A személyi kölcsön valóban megvan néhány nap alatt, de a lakáshitel minimum 2 hét, hiszen ott még a becslés eredményét is ki kell értékelni. Azért majd örülnénk, ha leírnád később a végeredményt mindenki okulására.
2017. jan. 2. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Kérdező: te komolyan annyira megőrültél, hogy képes lennél havi nettó 100 ezres fizetésre lakáshitelt fölvenni? Harminc évre?

Ez a baj a Magyar gazdasággal kérem... normális bérlakás nincs, mindenki saját kéglit akar, de alig keres valamit. Ebből lesznek a kilakoltatások. Valahogy az emberek nem tanultak meg addig nyújtózni, ameddig a takarójuk ér. Havi 100 ezerre maximum 25-30 ezer vállalható be biztonsággal törlesztésre, a többi elmegy kajára, rezsire, egyebekre.

Én jóval jobb fizetésre is csak 30%-ig mertem eladósodni. Így is 16 éves hitelt fizetek, ami már nagyon hosszú. Aki 25-30 évet bevállal, az nem teljesen komplett.


Amúgy önerő: miért nem kezdesz (kezdtél) el havi 5000-el egy lakástakarékpénztárt? Akkor most lenne önerő.

2017. jan. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim válasza:

Beszéljél minél több bankal. Amíg nincs tapasztalatod addig személyesen, aztán telefonon is elég kérdezősködni.


Itt elhangzott egy kijelentés, amit megcáfolnék. Külföldön (pl No.ban) igenis kapsz egyedülállóként (32F) is lakáshitelt akár 0% önerőre, külfödi EUs ÁP.-ként is. Valami önrész (min 10%) persze mindenképp kell, mert a vételár x%-a elmegy a közvetitöre/adora/kozjegyzore. De most 2016-2017 volt/van, a kamat nagyon lent van a bankok meg kapkodnak mindenkiért akiből "jó" adóst tudnak csinálni. Nem tudom, hogyan gondolkodnak, de nekem úgy tünt ha az önrész alacsony vagy nulla, akkor kamat magasabb, a fizetésedtől meg a maximális hitelkeret függ.


Megemlíteném még egy nagyon elhanyagolt témát, hogy pl a németeknél, a magyaroknál ezt nem tudom hogy van, úgy is adnak hitelt pl 5-10-15 évre, hogy a végére tuti nem fizeted vissza, akkor sem ha közben különtörlesztesz, így x év múlva fel kell venned egy újabb hitelt, ami már az akkori, valószínüleg nem olyan alacsony kamatlábbal lesz, hanem ki tudja akár 2-3-5-xszeres, viszont a fizetések bár növekednek, de nem feltétlenül párhuzamosan, amibe szerintem No. lakáshitel piaca akár bele fog rokkanni. De ez majd kiderül, csak ésszel a hitelekkel, meg a költekezéssel.

2017. jan. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
azt mondta az otp hogy 10 évre ad hitelt és 18 ezerrel kell törlesztenem. de nem megyek az otphez mert jobb feltételek vannak máshol. most felemelték a fizum 140 ezerre, de nem vállalom az otp hitelt. raifaisen lessz a nyerő, rugalmasabb bank és sookkal gyorsabb mint az otp. az otp a csokot is elhúzza hónapokra évekre :D
2017. jan. 23. 00:04
 18/24 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi a célod azzal, hogy félre szeretnéd vezetni az olvasóidat. (Engem nem tudsz, mivel tisztában vagok az OTP hiteleivel) Az 1M Ft személyi kölcsön leghosszabb futamideje 7 év, a lakáshitelt pedig tuti nem ajánlották meg neked 10 évre, mert úgy 40E Ft fölött lenne a részlet.

Jelenleg az OTP a leggyorsabb bank, 2-3 hét alatt tud folyósítani lakáshitelt és CSOK-ot, ha hibátlanul össze van állítva a kérelem és a feltételek is teljesülnek.

Te azt írtad, "már folyamatban van" a kérelem, most meg "bért emelnek" és mész a Rafiba....

Hááát, a történeted enyhész szólva is több sebből vérzik.

2017. jan. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
De igen 10 évre adnak lakáshitelt áthiadlô kölcsönt habi 18 ezer forint törlesztéssel 3.5 milliô plusz 1.5 lenne a csok. De mivel nagyon körülményes az otp nagyon elhuzza akivel eddig beszéltwm mindenki máshol rendezte a csokot mert van akinek másfél év után se adták meg a csokot mig miután atment másik bankhoz megadták. A pláne az egészben hogy mivel a lakáson még van tartozás igy az otp nem ad hitelt õk pedig nem egyezkednek másik bankkal hogy kitisztázzák egymás között. Ezért hagyom a fenébe az otp-t mert máshol megadják a hitelt ugy is hogy az ingatlanon van tartozás.
2017. jan. 23. 21:25
 20/24 anonim ***** válasza:

Ha LTP áthidaló hitelt vennél fel, akkor a 18E Ft csak a kamat, ez mellé még 20.000Ft lakástakarékot is fizetni kellene, tehát az összes fizetnivalód 38.000Ft lenne, a futamidő 11 év. (A hiteligény sem 6M Ft már, hanem csak 3,5M Ft?)A CSOK-ot pont ugyanannyi idő elintézni, mint egy lakáshitelt, tehát pár hét az OTP-ben.

Az OTP is kiváltja más bank hitelét, tehát minden infód téves, de szerintem ezt hagyjuk.

Majd azért azt írd meg pár hét múlva, hogyan sikerült a kis értékű ingatlant behiteleztetni a Rafiban, mert arra nagyon kíváncsi vagyok:)

2017. jan. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!