Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Lakás szeretnék vásárolni...

Lakás szeretnék vásárolni melyik baknál?

Figyelt kérdés
5.5milliôba kerűl a lakás de 6 milliô szeretnék föl venni hohy maradjon még pénzem aprôbb felujìtásokra. Az OTP ben azt mondták hohy 1milliôt kell föl vennem személyim kölcsönbe és ugy adnak 5 milliôt lakáshitelbe. Melyik banknál érdemes hitel föl venni egyáltalán hogy zajlik ez?

2016. dec. 27. 13:09
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Telefonrôl irtam ezért néha kimarad 1- 2 betü sorry
2016. dec. 27. 13:10
 2/24 anonim ***** válasza:
Lakásvásárlási hitelnél minden bank kér 20-30 % önerőt. Enélkül szóba sem állnak veled.
2016. dec. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

Az önerő lenne az 1 millió. Merthogy ha jól gondolom, megtakarítva mincs egy fillérje sem.

Először tegyél félre a fizudból havonta néhány tízezret (ennyi lenne a két hitel törlesztője), innen két út van.

1: sikerül. Akkor pár év, és összeszedsz egy kis önerőnek valót, egyel kevesebb hitel kell

2: nem sikerül, akkor viszont buknád a hiteleleket is, így fel se vedd

2016. dec. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Lakásvásárlási hitel címén semelyik bank nem ad több hitelt, mint a vételár, de a vételár 100%-át is csak úgy lehet elérni hitellel, ha van megfelelő értékű plusz ingatlan fedezet, mivel a megvásárolandó lakás önmagában nem bírja el a 100% hitelt.


Tehát a Te esetedben semelyik bank nem fog hitelt adni, ha nincs még egy ingatlan a családban, amire a felvenni kívánt hitelhez szükséges jelzálogot be lehetne jegyeztetni.

Az 1M Ft személyi kölcsönt egyrészt nem ajánlom neked a vásárláshoz, másrészt nem is lenne elég.

2016. dec. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

Én lakásvásárlás előtt fogtam magam és szépen minden banknak írtam egy emailt, hogy mekkora összegre van szükségem, milyen lakásra és mekkora futamidőt vagyok hajlandó vállalni, aztán adjanak ajánlatot. Úgy voltam vele, hogy versenyezzenek ők értem és ne fordítva.

Volt, aki sablonszöveget küldött vissza, volt aki személyes megjelenést kért, volt aki válaszra sem méltatott. Egyetlen bank volt, ahonnan fölhívtak és kaptam egy elég részletes és korrekt tájékoztatást. Ebből kb le is szűrtem, kivel érdemes egyáltalán szóba állni.

2016. dec. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Ad a hitelt a bank nem kell semmilyen más ingatlant bevonni. 1milliôt személyi kölcsönbe adnak 5öt lakásra . Ihy a törlesztés 38ezer lesz összesen fix kamattal. Otp nél
2017. jan. 1. 20:47
 7/24 A kérdező kommentje:
Már folyamatban van
2017. jan. 1. 20:48
 8/24 A kérdező kommentje:
Nagy szemétség hohy önerõt kérnek a lakásvásárlásnál. 25 évesen hogy lenne megtakaritott pénzem? Albérletben élek keresek 100 ezret 40 az albérlet. Abbôl lehet is megtakarítani pénzt. Esetleg ha anyuci meg apuci nem tol 1 talicska lôvét a gyerekeinek akkor el van lehetetlenitve a fiatal vásárlô. Magyarország erõsödik
2017. jan. 1. 20:52
 9/24 anonim ***** válasza:

Igen nagy tapasztalatom van az OTP-vel, egészen biztos vagyok benne, hogy az 1M Ft személyi kölcsön mellé nem fogsz 5M Ft lakáshitelt kapni egy 5,5M Ft vételárú ingatlanhoz.

Gazdasági okok miatt a bankok nem terhelhetik 100%-ig lakáshitellel az ingatlanokat. Kormányrendelet szabályozza, hogy maximum 80% lehet a teher, de az OTP ennél óvatosabb, igen ritkán ad 80% hitelt, így nálad legjobb esetben is az 5,5M Ft forgalmi értékű lakáshoz 1,1M Ft önerő kellene (vagy ennyi személyi kölcsön), de csak 4,4M Ft lakáshitel adható.

A hitelezés üzleti alapon történik, állami támogatás viszont csak gyermekvállalásra jár. A nálunk sokkal fejlettebb, gazdagabb országokban sem támogatják a lakáshoz jutást egyedülálló fiatalok részére, ott a többség lakást bérel.

2017. jan. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Az előbbi válaszomhoz csak annyit fűznék még hozzá, hogy ennek semmi köze a jelenlegi kormányhoz, sokkal inkább a sok bedőlt devizahiteleshez. A szigorítások azért történtek, hogy ne fordulhasson elő megint olyan helyzet, hogy az ingatlan kevesebbet ér, mint a rajta lévő hitel, ezért fontos az önerő, vagy a két ingatlan fedezet. Az egy kiskapu, hogy személyi kölcsönnel is helyettesítheted az önerőt, de ennek meg is fizeted az árát, mivel sokkal drágább a személyi kölcsön, mint a lakáshitelek.
2017. jan. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!