Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Segítség, mennyi hitelre...

Segítség, mennyi hitelre számíthatunk?

Figyelt kérdés

Még csak próbálom megérteni a lakáshitelek világát. Szóval a férjemnek van egy lakása. Szeretnénk költözni, de a lakást nem akarjuk eladni.

Ez a lakás beszámítható önerőnek?

Van 1 gyermekünk, tervezzük a következőt, használt ház vásárlásnál igényelhetjük e a CSOKot, ha van már lakás a tulajdonunkba?

Pestmegyei kisvárosba költöznénk, férjem fizuja nettó 200, én 120GYEDet kapok.

(15-17 milliós kis házakat nézegetek)

Bármilyen infót szívesen fogadok, mert még homályos ez az ügy nekem..


2016. nov. 22. 00:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Használt ház vásárlása esetén számít, ha van ingatlan a neveteken. Amennyiben a férjed 100%-ban tulajdonos, nagy valószínűséggel nem vagytok jogosultak a CSOK-ra. Megoldás lehet, ha Neked, vagy esetleg valamelyik szülőjének neki ajándékozza az 50%-ot (ez illeték mentes lenne), akkor megfeleltek a szabályoknak. Itt tudod elolvasni az aktuális tájékoztatót:


[link]



A hitelképesség rendben lehet, ha nincs semmi hiteletek.


A meglévő lakás kiválthatja az önerőt, de nem minden bankban. (Pl a K&H nem szereti az önerő nélküli vásárlást, nem támogatja).

2016. nov. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Orfeus ***** válasza:

KH semmit nem támogat, ott nem szabad semmit kötni, felvenni. Én személyi költönt akartam felvenni, telekre mást nem adtak... 2 millió forint a tárgyösszeg. Gondolkodtak, benyögték hogy felvehetem, de csak ha kötök 10.000-es megtakarítást 10 évre.


Na kérdem én, mi köze egymásnak a kettőhöz, és miért lennék fizetésképesebb, ha még a 45.000 ft-on felül levonnak tőlem még 10-et. Értem én hogy értékesíteni kell ezt meg azt, de azért van egy határ...


Na mindegy, felvettem, és most a kerek 2 millára fizetek vissza 3.240.000 ft-ot. Ahoz képest hogy 250 nettó felett keresek, nem túl nagy akciót kaptam, igazából sokkal rosszabbul jártam mintha akárhol máshol vettem volna fel..


Itt semmit nem szabad!


A CSOK csak akkor jár, ha nincs az egyikőtök tulajdonában 100%-ban ingatlan. Fedezetként szerintem beszámítható ami mindeképp jó pont. OTP úgy vettem észre elég rugalmas, ott próbáljátok meg, de önerőnek 10-15%-ot alhangon mindenhol kérnek már.


Az ingatlanos szerint akit kérdeztem már mindenhol 20%-ot kérnek egy-egy akadálymentes vételnél.


Persze így hogy van ház, meg kell kérdezni, 1 telefon a egész.

2016. nov. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!