Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Elegem van a bankomból, be...

Elegem van a bankomból, be tudom perelni?

Figyelt kérdés
Augusztusban vettem észre, hogy a bankom a készpénzfelvételi nyilatkozat ellenére februártól rendszeresen levonta a pénzfelvételi díjat. Akkor még bementem és jelentettem az ügyet, mire ők persze szépen elnézést kértek és visszautalták a levett pénzt a számlámról. Most viszont azt vettem észre, hogy az elmúlt 3 hónapban számlavezetési díjat számoltak föl jogtalanul. Nekem teljesen elfogyott a türelmem a gátlástalan tolvaj bankokkal kapcsolatban, nem elég, hogy a gazdasági rendszer miatt kötelezve vagyunk a pénzügyeinket rajtuk keresztül intézni, melyek költségén eltartjuk őket, de még ha az ember egy pillanatra elfordítja a fejét, szépen meg is lopják. Legszívesebben beperelném őket, nincs kedvem ezt a játékot tovább játszani...

2016. nov. 5. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:

" Most viszont azt vettem észre, hogy az elmúlt 3 hónapban számlavezetési díjat számoltak föl jogtalanul."


Miért is...? Általában a bankok nem ingyen szolgáltatnak, azaz vezetik a számlát, hanem számlavezetési díjért. Vannak ugyan még 0-ás számlavezetési díjú csomagok, de ahhoz bizonyos feltételeknek kell teljesülni: pl. 150 ezer ft-os munkabér, stb.

Megindokolnád, miért jogtalan a számlavezetési díj?

2016. nov. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Pontosan, 0 forintos számlacsomagban vagyok, melynek feltétele egy megadott összeg feletti rendszeres jövedelem utalása, papír helyett elektronikus számlakivonat, valamint a számláim fizetése csoportos beszedési megbízáson keresztül. Ezen feltételek ugyanúgy teljesülnek mint eddig, a bank mégis gondolt egyet, és elkezdte jogtalanul ráterhelni a számlámra a maximális számlavezetési díjat. Lényegében ugyanaz történt, mint amit februárban a készpénzfelvételi díjjal tettek. Elegem van, hogy figyelnem kell, hogy épp meglopnak-e valamivel.
2016. nov. 5. 16:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Melyik bank ez?
2016. nov. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%

Ilyen dolgok előfordulnak. Minden bizonnyal ezt az összeget is vissza fogod kapni, ha írsz egy panaszlevelet.


Nekem is terhelt már be 1-2 díjat jogtalanul az bankom, de még csak el sem kellett jönnöm itthonról, írtam nekik netes üzenetet, és pár hét után jóváírták a jogtalanul beszedett díjat. Sőt, volt már olyan, hogy többet is visszaadtak.


Ha nem tudsz együtt élni azzal, hogy olykor hiba történik, akkor eljöhetsz a bankodtól, kereshetsz egy másikat. Be is perelheted őket, de egy per során is legfeljebb annyit érsz el, hogy a bíróság utasítja a bankot a díjak visszafizetésére.


Egyébként senki nem köteles bankszámlát fenntartani. Bankszámla azoknak kell, akiknek származik belőle előnyük. Akiknek nem, meg meglopásról beszélnek, annak csak gondja lesz vele állandóan. Érdekes, hogy én elvagyok a bankommal, eddig többet fizettek ők nekem visszatérítésekben, mint én nekik számlavezetésre, bankkártyára, tranzakciós díjakra, stb. Cserébe meg ott a kényelem, amivel a készpénz nem jut versenyezni. Szóval én nem érzem, hogy meglopna a bankom.

2016. nov. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Aha persze! Hiba. Meglehet. Csak éppen nem hiszem, hogy véletlen. Furcsa mód mindig olyan hiba történik, amiből a banknak van haszna. Nem most jöttem le a falvédőről, nagyon is jól ismerem a pénzemberek észjárását. Ha valóban elhiszed, amit leírtál, akkor kérem, kissé naív vagy. Már elnézést! Gondold végig! Sehol nem hallani olyan hibákról, amikor a bank véletlen elfelejtette levenni a jutalékát, ráterhelni a költséget, beszedni a díjat, stb. Én azt látom, hogy a banki intézmények iránt megvan a korrupció által biztosított kereslet a piacon, így megtehetik, hogy leszarják a polgár fejét, és olyan gátlástalan magatartást tanusítsanak, amilyet csak akarnak. Hiszen a profit garantált. Van még X millió balfék az országban. Másfél év alatt háromszor jelentem meg a bankban (nem a sajátomban) személyesen és írtam kérvényt, panaszlevelet, hogy a telefonszámom előző tulajdonosának pénzügyi forgalmáról nem kívánok értesítést kapni a továbbiakban. Szerinted volt eredménye?

Ehhez hozzávéve azt a tényt, hogy a baki intézmények a társadalomra nézve semmilyen hasznos javat nem állítanak elő, úgy érzem van némi létjogosultsága az ellenszenvemnek a banki intézménnyel és az azt irányító érdekekkel szemben.

2016. nov. 8. 17:53

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!