Hova tudom tenni a pénzem?

Figyelt kérdés

Van 40 000 Ft megtakarításom. Diák vagyok, de fogok dolgozni, ezért ezt a pénzt nélkülözni tudnám. Van bankszámlám, de annyira nem értek ezekhez a dolgokhoz. Nem akarom olyan helyre rakni, ahol bankkártyával hozzáférhetek, mert ha elhagyom azt, veszélyben lesz a pénzem.


Tudom, hogy butus vagyok ehhez és szinte érthetetlenül írom le a dolgokat, de tudtok ajánlani valamit?

Folyószámla kifejezés mit takar? AZ megoldás lenne esetleg?


Köszönöm előre is. 19/L


2016. szept. 23. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Folyószámla = bankszámla

Sajnos a mai világban 40 ezer ft nem olyan nagy pénz, hogy érdemes lenne befektetni, kamatot meg szinte semmit nem adnak rá. Jobb híján tartsd otthon - hacsak nem albérletben laksz és ott esetleg nagyobb veszélynek van kitéve...

2016. szept. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

otthon a párna alatt.


"ahol bankkártyával hozzáférhetek, mert ha elhagyom azt, veszélyben lesz a pénzem"


-akkor ne hagyd el

-vagy ne kérj a számlához kártyát és akkor nem lesz mit elhagynod

2016. szept. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért akarnám bankba berakni, mert ha itthon hagyom, akkor könnyen "elkopik". Nem is kamatot akarok rá, hanem csak azt, hogy biztonságban legyen. És majd a további megtakarításaimat és tudjam hozzá tenni. Tényleg nincs erre lehetőség?
2016. szept. 23. 19:30
 4/7 anonim ***** válasza:

Jaj, Istenem, ki mondta, hogy nincs rá lehetőség? (első vagyok) Én csak azt mondtam, hogy nem érdemes... de ettől még beteheted... De Te írtad, hogy nem szeretnéd, mert akkor, ha elhagyod a kártyát, levehetik róla a pénzt.

Nos, tudok egy megoldást: tedd be a pénzt, a kártyát meg ne hordd magaddal és akkor nem veszik el :-)

2016. szept. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A bankban is ugyanúgy "elkopik", mert az infláció jelenleg magasabb, mint a legkedvezőbb betéti kamat. Amúgy meg ne hagyd el a kártyádat, és nem lesz gond...
2016. szept. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Vagy amit még senki nem írt, de a legjobb megoldás, ha a számlától a kártya esetleges ellopása miatt tartasz:


A számlán kösd le. Nem a kamat miatt, hanem mert lekötött pénzhez nem lehet hozzáférni a kártyával.

2016. szept. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem vagy te olyan butus kérdező. Két okból sem érdemes a folyószámlán tartani a megtakarítást. Az egyik, hogy gyakorlatilag 0 kamatot kapsz rá, ami ugyan 40 ezer forintnál mind1 is. A másik a biztonság. Ha ellopják a kártyát, vagy interneten kiadod valamilyen szolgáltatónál a kártya adatait és visszaélnek vele, akkor tudják használni a kártyádat netes vásárlásra, amihez PIN kód sem kell. A megoldás, ha lekötöd a számládon a pénzed, ahogyan ajánlották feljebb, esetleg nyithatsz a folyószámla mellé egy takarékszámlát (nem kell lekötni a pénzed) ugyanannál a banknál, ha annak nincs plusz költsége (általában nincs). Kamatot erre sem kapsz, de a takarékszámládhoz nem férsz hozzá a bankkártyával ami mindenképp pozitív. Talán így neked is nehezebb elköltened, és a jövőben is tudsz rá gyűjtögetni, ha folyamatosan dolgozol.


A folyószámla az a lakossági bankszámla amire a fizetésedet is kapod majd. Erről intézi az ember a napi pénzforgalmat (beérkező utalások mint pl a fizetésed,kp felvét, bankkártyás vásárlás, utalások, stb). A folyószámlán lévő pénz nincs lekötve, ahhoz ugyanolyan rugalmasan hozzáférsz, mintha készpénz lenne. A folyószámlához szokott tartozni bankkártya, de pont azt szeretnéd elkerülni, hogy kártyával azonnal hozzáférj a megtakarításodhoz.

2016. szept. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!