Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tudok tenni ha nem jön...

Mit tudok tenni ha nem jön meg az online átultalt pénzem? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Március 10.-én este 9-10 óra körül utaltak át nekem XX összeget ONLINE az OTP bankszámlámra. 11.-én sem jött meg amire számítottam, mert olvastam az interneten, hogy ekkor "dolgozzák fel " az utalást, vagy valami hasonló, és majd csak az utalásra rá 2. napra fogják átutalni a pénzt.

Ma 12.-e van de még a pénz sehol...Biztosan át lett utalva mert lefotózta az illető aki utalta nekem hogy : név,számlaszám,és az utalás állapota : ÁTUTALVA...Mit tudok tenni vagy menjek be az OTP-hez és reklamáljak? Ha reklamálnék akkor nyomós "bizonyíték" lenne a kép arról, hogy át lett utalva? Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2015. márc. 12. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem érkezett meg a pénz, akkor nyilván nem lett átutalva. Lehet, hogy az illető csak összeszerkesztette a képet. Ellenőrizzétek a számlaszámot még egyszer.

Ha 10-én este elutalta neten, akkor 11-én az első GIRO-val kellett átmennie, tehát aznap kora délután meg kellett volna érkeznie a pénznek.

2015. márc. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az a kép nem jelent semmit, szóval ne legyél olyan biztos abban, hogy át lett utalva.


Ha esetleg elküldtél az illetőnek valamit postán, akkor valószínűleg átvertek...

2015. márc. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Biztosan át lett utalva mert lefotózta az illető aki utalta nekem hogy : név,számlaszám,és az utalás állapota : ÁTUTALVA..."


Hogy lehet valaki ennyire naiv? Kerdezo, gondold mar vegig, mibe kerul egy atutalasi bizonylatot kesziteni otthon!


"vagy menjek be az OTP-hez és reklamáljak?"


Eszem-f-om megall. Remelem mar elpostaztad a termeket es jol atvertek, megerdemled.

2015. márc. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, nem lett átutalva!

4 órás utalás van, különböző kritériumokkal, de a 10-ei esti utalást 11-én napközben meg kellett volna kapnod!


Attól a bank nem utal, hogy egy megbízást kitöltenek Photoshop-pal. :)


(Ellenőrizd a számládat, ha még nem tetted volna meg, bár gondolom megtetted :) Ha SMS értesítés nem jön, attól még a pénz megérkezhetett.)

2015. márc. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ilyenkor az első és legfontosabb kérdés, hogy mennyire bízol meg az utaló félben? Ha csak egy icipici gyanú is felmerül, akkor nem utalt, viszont jól kezeli a képmanipulátor szoftvert. Az egyik következő lépése a rendőrséggel való fenyegetés lesz. Ami viszont üres fenyegetés, de a lehetőségeiket nem ismerők (=a magyar emberek 90%-a) erre elküldi a cuccot. Keress rá a "nigériai csalás" kifejezésre. Meghonosodott.
2015. márc. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Az anyukám utalt pénzt.
2015. márc. 12. 17:15
 7/9 A kérdező kommentje:
100%-ig biztos vagyok benne hogy átutalta és biztos hogy nem Photoshop, igazi a kép.
2015. márc. 12. 17:16
 8/9 anonim ***** válasza:
És az anyukád minek küld róla bizonyítékot? Nem hiszel neki? Mondjuk nem csoda, hisz pénz nincs...
2015. márc. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát kiskoromba elhagyott és most építjük újra a bizalmat egymás felé és én nem kértem ő küldte el magától, hogy átutalta. Meg amúgy ő minden olyat lefotóz, ami "bizonyítha" xy dolgot.
2015. márc. 12. 17:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!