Mennyi hitelt kapnank igy?

Figyelt kérdés
Jelenleg kulfoldon elunk, de otthon is fizetunk (pesten) egy alberletet, ahol a cuccaink vannak. Mivel haza akaraunk menni egyszer, nem akarjuk azt felszamolni. Most van kb. 6 -7 millio forintunk. Arra gondoltunk, hogy abbol a penzbol veszunk videken (Csongrad megye, ahol a nagyszulok laknak) egy lakast, amit kiadunk alberletbe kb. 40 ezereert, ezt bele tudjuk forgatni a pesti alberleti dijba, az mar csak 20 ezer lenne havonta. 2020 korul hazamennenk, akkor jar le a lakastakarek, ahonnan lenne 4 millio sajat penzunk (+tamogatas, hitelt most nem szmaoltam, de kb. megegyszerennyi). Szoval szerintetek, ha mind a kettonknek lesz munkaja (kozszfera), egy gyerekkel (aki mar ovis koru lesz akkor), mennyi hitelt kapnank, ha van ugye 4 millionk, es egy videki lakasunk (ez is mehetne jelzalogba)? Vagy jobban megerne eladni a videki lakast es azt is beleforgatni? Mi Pesten is beernenk egy panellel, Kispesten (ahova mennek vissza) jelenleg (tudom, hogy valtozhat) 13-14 millioert mar korrekt lakast lehet venni... Szerintetek ez milyen terv? Berlot a videki lakasba biztosan talalnank, mert nincsenek kiado alaksok, berlo annal tobb...
2016. aug. 7. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

"2020 korul hazamennenk"


Ne haragudj, de akkor most, 2016-ban miről beszéljünk?

Azt nem lehet tudni, hogy mi lesz a következő hónapban, napról napra változó, hirtelen életbe lépő rendeletek, jogszabályok: ember nincs a talpán, aki megmondja Neked, mi lesz 4 év múlva...


"Szerintetek ez milyen terv? "

Ne haragudj, nem vagyok egy buta ember, kijártam a 8 általánost is :D, de számomra ez átláthatalan, szövevényes terv - ráadásul rengeteg benne a HA... ha ez így, akkor az úgy... A 4 év múlva meg különösen ingoványos tényező, mint írtam.

2016. aug. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az egyetlen ha, hogy "ha veszunk egy lakast videken"... kulfoldon elunk, tudunk tervezni. A munkahelyeinkre visszavarnak. Azert mennenk haza 2020-ban, mert a gyerekunk akkor kezdi az ovit. Par evrol van szo. Az ember a penugyeit tervezi. (Pontosabban lehet, hogy nem mindenki, akkor jonnek a "ha"-k, es a "mi lesz a kovetkezo honapban".)
2016. aug. 7. 11:06
 3/10 A kérdező kommentje:
En ertem a segito szandekot, es azt is, hogy a hitelfelvetel 2020-ban nem egy biztos dolog. Akkor tegyuk fel a kerdest jelen idoben. Ha van 4 millio ltp es egy videki lakasom, amit 6-7 milliot er, kaphatnek e kb. 10 millio hitelt?
2016. aug. 7. 11:08
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok: Izééé, mit szeretnél tulajdonképpen?

most már végképp nem értem :-(


A mostani 6-7 millió spórolt pénzből venni egy Csongrád megyei házat és azt kiadni és 4 év múlva, mikor hazajöttök, akkor felvenni 10 millió hitelt egy pesti lakás megvásárlására?

2016. aug. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen. A sporolt penzbol venni egy lakast Csongrad megyeben (amit kiadnank, es abbol a penzbol fizetnenk a pesti alberletunkbet, amiben most a cuccaink allnak. Nyilvan nem fedezi, de nem mindegy, hogy 20 ezer vagy 60, ugy hogy a penz csak a bankban all). Aztan 2020-ban, amikor lajar az ltp, lenne kb. 4 millio sporolt penzunk (ebben az allami tamogatas is benne van). Szoval 2020-ban, amikor az ltp lejar es mi hazamennenk, lenne egy lakasunk Csongrad megyeben es kb. 4 millio ltp. Ez igy eleg onero kb. 10 millio lakashitelre? (hogy azzal kipotolva az ltp-t vegyunk Pesten is egy lakast?)
2016. aug. 7. 13:10
 6/10 anonim ***** válasza:

A bank nagyon sok mindent vizsgál a hitel felvételekor: pl. "ha mind a kettonknek lesz munkaja (kozszfera)" itt is a HA. meg aztán ki tudja, 4 év múlva mi kell egy banki hitelfelvételhez? Jelenleg magyar számlára kapjátok a fizetést, magyar munkahellyel, csak külföldön dolgoztok?

Mertt úgy tudom, magyar bank csak magyar munkahellyel ad hitelt, minimum 3 hónap munkaviszony, de úgy sem biztos, stb. Nagymértékben függ a fizetéstől is (hitelképesség), ami ugyebár 4 év múlva ki tudja mennyi lesz?

Szóval ezért írtam, hogy soka ha és bonyolult a dolog - de most már kissé átláthatóbb - legalábbis számomra :-)

2016. aug. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszaidat, de nem hasznosak! Nem irtam, hogy "ha lesz munkank", mert lesz munkank. Magyar munkaviszonnyal vennenk fel a hitelt, de kulfoldivel is lehet. Mar azt is kertem, hogy jelen idoben valaszolj! Ertem, hogy segiteni akarsz, de inkabb hagyjuk. Haromszor irtam ki a kerdest (a keresedre), ami eloszor is egyertelmunek bizonyult masok szamara (kaptam privatot), sot, eloszor meg fel is pontoztalak. Nem rossz szandekbol irom, de ne tanacsolj hulyeseget senkinek az oldalon, mert van aki elhiszi!
2016. aug. 7. 15:30
 8/10 anonim ***** válasza:

" de ne tanacsolj hulyeseget senkinek az oldalon, mert van aki elhiszi!"


1.- szerintem semmilyen tanácsot nem adtam, csak kérdeztem, mert néhány dolog nem volt világos. De mindegy is, igazad van, én is hülye voltam, hogy próbáltam megérteni a helyzetet (nem kötözködni!) és rávilágítani arra, hogy már nem egy kiszámítható világban élünk - csak az értékes időmet pazaroltam vele :-(


Amúgy meg annyira hülyeséget szoktam írni, hogy kb 1 éve első hol első, hol második vagyok az Üzlet és pénzügyek toplistáján - amit ugye nem én szavazok meg magamnak, befolyásolni sem tudom :-)


De tudod mit, leírom: biztos kaphatnátok hitelt. Most hasznos voltam? :-) Bár lehet, hogy addigra nem egy gyereketek lesz, hanem kettő, hoznak egy új törvényt, hogy nem 20 % önerő kell, hanem 40%, stb. de jó, kaphatsz hitelt. Tudod, ez nem én lennék, mert én felelősségteljesen szoktam valamit írni - legalábbis igyekszem...

2016. aug. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Figyi, en nem akartalak megbantani, csak sokadszorra irtam le en is a magamet es Te is mindig csak ugyanazt irtad. Kertem, hogy akkor jelen esetben ird meg. Nem lesz ket gyerekunk, a 40 % is meglesz. Nem biztatas kell, hanem egy realis valasz, mint mar kertem, akkor a jelen esteben. Egyebkent elhiszem, hogy Te vagy a toplistas, amihez gratulalok, akkor csak egy kis okoskodas, hogy minnden nap tanuljon az ember valamit: lehetseges kulfoldi munkaviszonnyal hitelt felvenni (csak masak a feltetelek)- de ugye ez rank nem vonatkozik, mert otthon szeretnenk ezt intezni. Azert koszonom, hogy idot pazaroltal ram, es ne haragudj a kifakadasom miatt, csak ma egesz nap bosszankodos hangulatom van!
2016. aug. 7. 16:40
 10/10 anonim ***** válasza:

Oké, örülök, hogy Te se sértődtél meg és igen, sajnos már napok óta "valami van a levegőben" péntek óta tapsztalom, hogy semmi nem úgy sül el, ahogy kellene. Nem Te, hanem más hozzászólásoknál, nem tudok úgy leírni egy mondatot, hogy valaki bele ne kötne :-( (nem Rólad van szó)


Meg aztán tudod, lehet, a saját hátterem is akadályozott abba, hogy normálisan válaszoljak: ugyanis KATA-s vállalkozó vagyok, idáig kb. 5x futottam bele abba, hogy a bank ezért meg azért nem ad hitelt. Akármerre fordultam, sehogy nem jött össze. Egy éve rendszeresen 160 ezer ft érkezik a számlámra, kb. 20 éve vezetem a számlám a banknál, szerdán bementem folyószámla hitelkeretet kérni és NEM KAPTAM!! Nincs tartozásom, hitelem, semmi... Miért nem kaptam? Mert nincs odaírva a közlemény rovatba, hogy munkabér... Csak ezért... Nem számít, hogy 5 éves a vállalkozásom, nem számít, hogy SEMMILYEN hitelem, tartozásom nincs, nem számít a rendszeres bevétel: CSAK. És a vicc az az egészbe, hogy nem is hitelt akartam, csak egy olyan összeget, ami rendelkezésemre áll, ha hirtelen valamihez kell nyúlni... És ezért ugye cserébe hajlandó vagyok havi x összeget fizetni a banknak, akkor is, ha nem használom... De nem, ez nem jó...


Az agyonreklámozott Növekedési hitelt meg azért nem kaptam, mert az éves bevételem nem érte el az x összeget - túl kicsi voltam (ma már eléri). De könyörgöm, ki növekedjen, ha nem a kicsi?

Egyszer azért nem kaptam, mert nem volt 2 lezárt üzleti évem. Amikor meglett, akkor volt egy magánszámlám meg egy vállalkozói, 2 felé oszlott a bejövő pénz, ez kevés volt így nekik, ezért nem kaphattam Jó, akkor összevontam a magánszámlámra, amúgy sem volt kötelező vállalkozói számlát vezetnem. Ekkor mnár elég összeg jött a számlámra, ezután meg azért nem kaptam, mert nem volt vállalkozói számlám. Na, szóval ezért jártam így körbe az esetedet. De sok szerencsét hozzá :-)

És köszi a gratulációt,és azt tényleg nem tudtam, hogy külföldi jövedelemmel is lehet hitelt felvenni - többek között ezért is járok a gyakorira, mert sokat tanulok én is :-)

Mindenjót, örülök, hogy végül békében válhatunk el :-)

2016. aug. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!