Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Vajon mennyi hitelt kapnánk így?

Vajon mennyi hitelt kapnánk így?

Figyelt kérdés
Párom és én 3 éve dolgozunk egy cégnél, ő már konkrétan a cégnél, én munkaerőkölcsönzősként. Jelenleg táppénzen vagyok a baba születéséig, aztán ugye CSED majd GYED. Jelenleg albérletben lakunk, de én 1-2 éven belül szeretnék innen menni. A jövőre is gondolva kb olyan 70nmes házat tudok elképzelni, kis kerttel. Mint mondjuk egy sorház. Jelenleg amiket megnéztem vannak 8M körül, de vehetünk fel mondjuk 10M-t? Papírok egy két új bútor, mondjuk ágy hűtő. És már el is ment a maradék. Így ad kölcsönt a bank? Vagy csak annyit ad amennyibe az ingatlan kerül? Bocsánat, de abszolút gőzöm sincs a hitelekről :D de másképp sose lenne "saját" házunk :)
2015. jún. 28. 15:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az sem mindegy, hogy mennyit kerestek. Mert hiába dolgoztok ketten, ha nem kerestek eleget, akkor nem kaptok ennyi hitelt. Hitelt kaptok, csak nem ennyit. Illetve kell némi önerő is, vagy bank válogatja, hogy mennyi. Ha abszolút semmi önerőtök nincs, akkor eléggé veszett fejsze az ügy, vagy ha minimális az önerőtök, akkor meg kell plusz fedezet is, mert magában az adott ingatlan, amit megvesztek, az nem elég!

Tehát ha nem elég a kereset, akkor esetleg még pluszba kérhetek adóstárs, kezes bevonását, illetve plusz ingatlanfedezetet.

Nem olyan könnyű ám hitelt felvenni.:)

2015. jún. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Vagy csak annyit ad amennyibe az ingatlan kerül?"


Jó esetben a 80%-át, tehát fel kell mutatnotok legalább 20% önerőt. 8M estében eleve kell rendelkeznetek 1.6M önerővel, és ez nagyon a minimum.

A lakáshitel nem vonatkozik a papírmunkára, illetékre, bútorokra és a gépekre.

2015. jún. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Az új hitelezési szabályok alapján maximum 80%-ig adhat hitelt a bank, tehát egy 8 millás ingatlanra csak 6-ot kaphattok, 2-t nektek kell lerakni.


Itt még az is belejátszik, hogy a bank mennyire fogja értékelni az ingatlant, mert ha nem túl forgalmas helyen veszitek, akkor még 8 millának sem biztos, hogy beszámolja, akkor még nagyobb részt kell nektek kifizetni.


Ingatlan vásárlásnál olyan semmiképpen nincs, hogy még pár millióval megtoldják, hogy vehessél bútort, már csak azért sem, mert így a hiteletek nagyobb lenne, mint amit az ingatlan ér, tehát trükközve sem nagyon fog összejönni.

2015. jún. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) így érthető :)
2015. jún. 28. 16:31
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg elkezdhettek egy lakástakarékot, és azzal lenne majd önerőtök.

A többiek jól leírták. Ingatlan hitelt csak a házra kapsz. Ott is az értékének a 80 %-át (tehát nem a vételár!).

A többit szabad felhasználású hitelből lehetne megvenni, de azt inkább ne vegyetek fel, mert magas a kamat, inkább apránként rakjátok félre az árát.

2015. jún. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!