Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Most hallottam, hogy inkasszó...

Most hallottam, hogy inkasszó csak 30 napig lehet a számlán egyhuzamban. Nekem rajta van több, mint 2 hónapja. Hogy lehet?

Figyelt kérdés
Legalábbis 2 fizetést így kellett felvennem (amennyit engedtek persze). Holnap kiderül van-e még, de sejtésem szerint igen, ha 30 nap alatt nem oldották fel...
2016. jún. 30. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Nem letiltásod van véletlenül, amit inkasszóval emelnek le? Az nem ugyanaz.
2016. jún. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Az inkasszó az egy ilyen "népies" elnevezése annak, hogy ha a végrehajtó kéri a bankszámládat vezető bankot, hogy a mentes összegen felüli részt utalják át a végrehajtást kérőnek. Ezt a Vht. "Átutalási végzés"-nek nevezi. (80. §-től ír róla a törvény).


Tehát nincs semmiféle 30 napos szabály, hanem amíg a végrehajtó kéri, addig mindig átutalásra kerül a bankszámládon lévő összeg. Annak, hogy a végrehajtás alól mentes összeget is csak bankfiókban tudod felvenni, technikai okai vannak, hiszen a bank nem indít állandóan átutalást, hanem egyszerűbb a teljes bankszámládat zárolni. Nem teljesen szabályos, mert a mentes részt nem is zárolhatná, de tulajdonképpen ahhoz hozzáférsz.

2016. jún. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
35napig el. Utána lekerul automatikusan de a végrehajtó azonnal kiadatlan újra majd újra akárhányszor (amíg a tartozás fenn all).
2016. jún. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
35 napra teszik rá. De ha letelik a 35 nap, akkor egyszerre rá teheti újra. Így akár évekig is "inkasszálva" lehet a számlád, amíg ki nem fizeted a tartozásod.
2016. jún. 30. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ma nem volt rajta. Érdekes.
2016. júl. 1. 14:15
 6/7 anonim ***** válasza:
72%
Hú nagyon érdekes. Lejárt a 35 nap és a végrehajtó nem rakatta rá újra. Lehet, hogy hétfőn rá rakja megint, lehet, hogy csak egy hét múlva, lehet, hogy egy hónap múlva. Lehet, hogy inkább a házatokat fogja végrehajtás alá vonni, lehet, hogy az autót és így tovább. Ez nem érdekes szerintem, inkább szomorú...
2016. júl. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Előtte 2 hónapig rajta volt. Se házam, se autóm, se semmim a ruháimon kívül úgyhogy ez van.
2016. júl. 1. 15:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!