Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » E-számla probléma, segítség?

E-számla probléma, segítség?

Figyelt kérdés

a Líra könyvesbolt oldalán rendeltem tegnap, ahol az utánvétes fizetést választottam. Erre ma kaptam két e-mailt, miszerint a bolt nyitott nekem egy e-számlát, ahol az adott összeget 04.16-ig be kell fizetnem.

Még soha nem találkoztam ezzel az e-számlával, és egyáltalán nem tudom, hogy működik. Hogyan tudom befizetni az összeget?


2016. ápr. 1. 17:51
 1/3 anonim ***** válasza:

A számlán a fizetési mód számít, ha ott utánvét van, akkor az jelenti azt, hogy akkor fizetsz, amikor kiviszik neked.

A határidő a számlán csak egy kellően távoli napot, amíg biztosan megérkezik neked a csomag és ki tudod fizetni (át tudod venni). Ha addig nem veszed át, akkor úgyis visszaküldik a feladónak, tehát azután te már biztosan nem tudod kifizetni.

2016. ápr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Gidró Tamás válasza:

Az e-számla csak egy fajtája a számláknak.


"Elektronikus úton előállított és küldött számviteli bizonylat (e-számla). Az eltérés a papír alapú számlához képest, hogy ezen szerepel egy digitális aláírás és időpecsét. Egyéb tekintetben mindenben megegyezik a normál papír alapú számlával, a könyvelése ugyan úgy történik."

[link]


Azaz ez egy szinte ugyan olyan számla, mintha papír alapon kapnád meg. Ahogy az előző hozzászóló is írta, azt kell megnézned, hogy a számlán mi a fizetési mód, és a szerint kell eljárnod.

2016. ápr. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hű, köszönöm szépen :)
2016. ápr. 3. 11:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!